Reklama

Najbardziej wpływowe osoby świata poniżej 30. roku życia

Najmłodsi mają zaledwie 16 lat!

Najbardziej wpływowe osoby świata poniżej 30. roku życia Kylie Jenner / źródło: instagram.com/kyliejenner

30 Under 30 to doroczny ranking amerykańskiego magazynu ForbesNa listę trafiają przedsiębiorcy, innowatorzy, aktywiści i gwiazdy, które nie ukończyły 30 lat. Spośród ponad 15 000 nazwisk jury, w skład którego weszli m.in. zwycięzcy poprzednich edycji, nominowało 600 osób w 15 sferach (sport, finanse, edukacja, opieka zdrowotna, jedzenie i picie, gry, media, muzyka, Hollywood i rozrywka itp.), a następnie z nich wytypowało tych „naj 2016”. Wśród nich znalazły się też nazwiska związane z branżą mody.

Modelka Candice Galek (29 lat) i jej internetowa platforma z kostiumami kąpielowymi, Bikini Deluxe, którą promowała na Instagramie serią zmysłowych zdjęć, bezapelacyjnie zwyciężyły w kategorii Art & Style. I to nawet mimo tego, że za konkurentki miała m.in. Morgan Curtis (29 l.), projektantkę bielizny (a prywatnie córkę słynnej Jill Stuart), oraz Angelę Lunę (22 l.), która w ramach startu-pu Adiff ubraniami walczy o poprawę warunków życiowych uchodźców.

W kategorii Retail & E-Commerce doceniono Kylie Jenner (19 l.). Jej marka, Kylie Cosmetics, w ubiegłym roku okazała się sukcesem tak wielkim, że według Forbesa nastolatka jest najlepiej po Kim zarabiającą osobą w rodzinie Kardashianów. To jednak nie wystarczyło i podobnie jak wypadku producentki organicznych prezerwatyw (Meika Hollender, 29 l.) skończyło się tylko na nominacji. Wobec sukcesu serwisu Heavenly, który pomaga zaprojektować wnętrza na miarę możliwości finansowych ich właścicieli, bledło wszystko. Nic dziwnego więc, że zwyciężyła założycielka strony Emily Motayed (28 l.). W uzasadnieniu napisano, że tegoroczna zwyciężczyni „zmieniła sposób w, jaki urządzamy dziś domy”...

Kategoria Hollywood & Entertainment padła łupem popularnego youtubera (ponad 8 mln followersów) Tylera Oakleya (27 l.). Jego pomysł, by z pomocą mediów elektronicznych i zdrowego śmiechu, bronić LGBTQ przed przeciwnikami, nie miał zdaniem kapituły nagrody sobie równych. Przekonała się o tym cała aktorska brać: od Justice'a Smitha (21 l.), gwiazdora Papierowych miast i najdroższego serialu Netfliksa, Get Down, przez Margot Robbie (26 lat), Samirę Wiley (29 lat), Elle Flanning (18 lat) i Mię Wasikowską (27 lat), aż po Hilary Duff (29 lat), która pomiędzy kolejnymi sesjami nagraniowymi swojego szóstego albumu, wystąpiła w trzech sezonach popularnego komediowego serialu Younger, o czterdziestokilkulatce po przejściach, która żeby zdobyć pracę podaje się – co za zbieg okoliczności! – za 20 lat młodszą. Bo jak co rok przypomina ranking 30 Under 30, w młodości siła! Pełną listę znajdziecie tutaj.

Zobacz także: Najlepiej opłacane aktorki 2016 roku według Forbesa!

Reklama

Polecane wideo

Reklama
Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama
...nosić od stóp do głów najsłynniejszego wzoru Etro - Peisley?
Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP Harper's Bazaar
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata Harper's Bazaar,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!
×
Warsztaty Women at Work

Wypełnij Formularz zgłoszeniowy na Warsztaty Women at Work

Cykl Women at Work skierowany jest do kobiet prowadzących własne firmy oraz zajmujących kierownicze i zarządcze stanowiska w przedsiębiorstwach *

Zapraszamy na warsztaty, które pozwolą odpowiedzieć na pytania:

  • Jak zdefiniować pozycję i rolę kobiet w biznesie?
  • Jak komunikować markę osobistą oraz markę liderki w biznesie?
  • W jaki sposób tworzyć i pielęgnować własny, biznesowy styl?
  • Jak skutecznie zarządzać wpływem, jaki nasz biznes wywiera na otoczenie oraz aktywnie włączyć się w proces tworzenia firm odpowiedzialnych społecznie?
  • Jak zapewnić stabilność i ciągłość własnego biznesu?
Administratorem podanych przez Panią danych osobowych jest Marquard Media Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 142A.
Pani dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celu wyłonienia uczestników i organizacji warsztatów Women at Work, a także, w przypadku wyrażenia zgody, w celach marketingowych.
Pani dane osobowe będą udostępnianie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa oraz podmiotom współpracującym przy organizacji warsztatów.
Posiada Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

* Skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi uczestniczkami w celu dokonania ostatecznej rejestracji.