Reklama

Prywatna kolekcja Audrey Hepburn idzie pod młotek

Zobaczcie, co można będzie kupić na aukcji w Londynie

Prywatna kolekcja Audrey Hepburn idzie pod młotek fot. Getty Images

Fani Audrey Hepburn mogą ostrzyć pazurki, bo w londyńskim domu aukcyjnym Christie's będzie można wylicytować rzeczy z prywatnej kolekcji aktorki. Pod młotek idzie 500 przedmiotów, których łączna wartość szacowana jest na ok. 400 milionów złotych!

Już 19 września startuje licytacja online

Wśród przedmiotów aukcyjnych znajdują się ubrania i dodatki, gadżety z planów filmowych i mnóstwo innych akcesoriów zebranych w ciągu 40-letniej kariery gwiazdy. Synowie Audrey Hepburn: Sean Ferrer i Luca Dotti nigdy wcześniej nie wystawiali na sprzedaż rzeczy, które po niej odziedziczyli. To pierwsza – i możliwe, że ostatnia – okazja, by wejść w posiadanie czegoś, co było własnością legendarnej aktorki.

W Christie's będzie można kupić m.in. trencz Burberry (cena wywoławcza ok. 30 tys. złotych), jedwabny płaszcz Valentino z lat 70., kolekcję jej ukochanych czółenek projektu Salvatore Ferragamo czy satynową sukienkę Huberta de Givenchy, jej wieloletniego przyjaciela. 

 


Projekty Huberta de Givenchy / źródło: Christie's

Obok kreacji na licytację trafia personalizowana bransoletka bangle Tiffany & Co., którą Audrey Hepburn otrzymała od Stevena Spielberga, oraz tiara, którą miała na sobie podczas premiery filmu „Historia zakonnicy” w 1959 roku. 

Oprócz niepowtarzalnej kolekcji modowej na sprzedaż wystawione zostały m.in.: jej osobiste scenariusze filmowe „Śniadania u Tiffany'ego”, „Sabriny” czy „My Fair Lady”. 

Jeśli nie uda się Wam wziąć udziału w aukcji, możecie zobaczyć wszystkie te przedmioty na stronie internetowej Christie's. Szczęściarze, którzy będą we wrześniu w Londynie, powinni wybrać się do siedziby domu aukcyjnego przy King Street 23 września – wtedy to startuje krótka wystawa przedmiotów należących do Audrey Hepburn. Koniec aukcji (łącznie z online'ową) przewidywany jest na 3 października 2017 roku. 
 

Oryginalny scenariusz filmu „My Fair Lady” / źródło: Christie's
 

Tiara Audrey Hepburn / źródło: Christie's
 

Obraz autorstwa Audrey „My Garden Flowers”
Reklama

Polecane wideo

Legendarny styl Audrey Hepburn

Audrey Hepburn w ulubionej małej cz...
Audrey Hepburn w ulubionej małej czarnej / fot. Getty Images
Reklama
Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama
...zostać z wykształcenia technikiem radiologiem jak modelka Amanda Murphy?
Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP Harper's Bazaar
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata Harper's Bazaar,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!
×
Warsztaty Women at Work

Wypełnij Formularz zgłoszeniowy na Warsztaty Women at Work

Cykl Women at Work skierowany jest do kobiet prowadzących własne firmy oraz zajmujących kierownicze i zarządcze stanowiska w przedsiębiorstwach *

Zapraszamy na warsztaty, które pozwolą odpowiedzieć na pytania:

  • Jak zdefiniować pozycję i rolę kobiet w biznesie?
  • Jak komunikować markę osobistą oraz markę liderki w biznesie?
  • W jaki sposób tworzyć i pielęgnować własny, biznesowy styl?
  • Jak skutecznie zarządzać wpływem, jaki nasz biznes wywiera na otoczenie oraz aktywnie włączyć się w proces tworzenia firm odpowiedzialnych społecznie?
  • Jak zapewnić stabilność i ciągłość własnego biznesu?
Administratorem podanych przez Panią danych osobowych jest Marquard Media Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 142A.
Pani dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celu wyłonienia uczestników i organizacji warsztatów Women at Work, a także, w przypadku wyrażenia zgody, w celach marketingowych.
Pani dane osobowe będą udostępnianie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa oraz podmiotom współpracującym przy organizacji warsztatów.
Posiada Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

* Skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi uczestniczkami w celu dokonania ostatecznej rejestracji.