Reklama

Najpiękniejsze gwiazdy na Ziemi są starsze niż myślicie. Ile naprawdę mają lat?!

Nie zgadniecie kiedy w rzeczywistości się urodziły

Najpiękniejsze gwiazdy na Ziemi są starsze niż myślicie. Ile naprawdę mają lat?! fot. Getty Images

Tygodnik „People” jest najlepiej sprzedającym się magazynem w Stanach Zjednoczonych. A 44 miliony czytelników sprawia, że jest to zarazem jeden z tytułów o największym zasięgu na świecie. Może dlatego tak wiele osób liczy się z jego dorocznym rankingiem najpiękniejszych ludzi na świecie? No właśnie, jak to jest z tym pięknem?

Według badań JAMA Dermatology journal zmieniła się percepcja pojmowania piękna, a co za tym idzie wieku. W końcu 49-letnia Julia Roberts po raz trzeci znalazła się na najwyższym stopniu podium. Mimo że w Hollywood jest wiele pięknych gwiazd o połowę młodszych od niej. Czy coś się zmieniło w świecie, który dotychczas zaślepiony był kultem młodości?

 

Harper's Bazaar w rozmowie z Julią Roberts

 

Naukowcy z Boston University School of Medicine przeanalizowali urodę 50 gwiazd, które znalazły się na liście pierwszego rankingu People „World's Most Beautiful” w 1990 roku i porównali je ze 135 sylwetkami, które trafiły na listę w 2017 roku. Okazuje się, że 27 lat temu średni wiek gwiazd, które trafiły na listę wynosił 33.2, zaś w 2017 – prawie 39 lat (dokładnie 38.9). 

Ile lat mają znane gwiazdy?

W tym roku na listę trafiło sporo gwiazd powyżej 35. roku życia, które na pewno podniosły poprzeczkę wieku. Oprócz prawie 50-letniej Julii Roberts na szczycie listy, magazyn „People” docenił 41-letnią Reese Witherspoon, 36-letnią Alicię Keys, 36-letnią Kristen, 36-letnią Michelle Williams, 36-letnią Kristen Bell, 63-letnią Oprah Winfrey czy 52-letnią Violę Davis.

Z badań przeprowadzonych na uniwersytecie w Bostonie wynika również, że nasza percepcja piękna zmienia się. Coraz rzadziej rozróżniamy nie tylko wiek, ale i kolor skóry. Czyżby świat szedł w dobrym kierunku?

 

Reklama

Polecane wideo

Gwiazdy na gali People's Choice Awards 2017

Tom Hanks / fot. Getty Images
Tom Hanks / fot. Getty Images
Reklama
Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama
...zagrać w ulubioną grę modelki Cary Delevingne - Call of Duty?
Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP Harper's Bazaar
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata Harper's Bazaar,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!
×
Warsztaty Women at Work

Wypełnij Formularz zgłoszeniowy na Warsztaty Women at Work

Cykl Women at Work skierowany jest do kobiet prowadzących własne firmy oraz zajmujących kierownicze i zarządcze stanowiska w przedsiębiorstwach *

Zapraszamy na warsztaty, które pozwolą odpowiedzieć na pytania:

  • Jak zdefiniować pozycję i rolę kobiet w biznesie?
  • Jak komunikować markę osobistą oraz markę liderki w biznesie?
  • W jaki sposób tworzyć i pielęgnować własny, biznesowy styl?
  • Jak skutecznie zarządzać wpływem, jaki nasz biznes wywiera na otoczenie oraz aktywnie włączyć się w proces tworzenia firm odpowiedzialnych społecznie?
  • Jak zapewnić stabilność i ciągłość własnego biznesu?
Administratorem podanych przez Panią danych osobowych jest Marquard Media Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 142A.
Pani dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celu wyłonienia uczestników i organizacji warsztatów Women at Work, a także, w przypadku wyrażenia zgody, w celach marketingowych.
Pani dane osobowe będą udostępnianie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa oraz podmiotom współpracującym przy organizacji warsztatów.
Posiada Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

* Skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi uczestniczkami w celu dokonania ostatecznej rejestracji.