Reklama

Harper's Bazaar świętuje 150-lecie istnienia wyjątkowymi pracami słynnych artystek

Co stworzyły Yoko Ono, Tracey Emin, Maggi Hambling, Gillian Wearing i Jenny Holzer

Harper's Bazaar świętuje 150-lecie istnienia wyjątkowymi pracami słynnych artystek BAZAAR ART

150 lat Harper's Bazaar

Harper's Bazaar świętuje w tym roku 150-lecie. Ten najstarszy magazyn modowy na świecie słynie z zamiłowania do sztuki, która na łamach tytułu idzie ręka w rękę ze sztuką. Nic więc dziwnego, że okrągłą rocznicę uczczono między innymi wyjątkową edycją okładek stworzonych przez największe artystki współczesnej sztuki. Yoko Ono, Tracey Emin, Maggi Hambling, Gillian Wearing i Jenny Holzer stworzyły wyjątkowe prace dla wydania dorocznego specjalnego dodatku BAZAAR ART.

Od samego początku istnienia Harper's Bazaar mocno wspierał kobiety. Począwszy od pierwszej redaktor naczlnej Mary Louise Booth, na młodych artystkach kończąc. Bazaar był miejscem, na którego łamach pojawiały się premierowo prace pionierek. Tak jest do dzisiaj.

 

BAZAAR świętuje 150-lecie na Paris Fashion Week

 

Tegoroczne wydanie BAZAAR ART jest o tyle wyjątkowe, że magazyn świętuje piętnaście dekad na rynku. 150 lat, w czasie których świat zmieniał się wielokrotnie. Ewoluował, tak jak i kobiety w świecie sztuki. W jubileuszowym numerze oprócz prac wybitnych artystek można przeczytać wywiad z Lubainą Hamid, najstarszą nominowaną kobietą do prestiżowej nagrody Turnera, a także niezwykły dialog między Yoko Ono i Julią Payton-Jones, które dyskutują na temat kreatywności, rewolucji i życiu w rebelii. 

BAZAAR ART wspiera również młodych. W listopadowym numerze czytelnicy będą mieli okazję poznać pięć utalentowanych młodych artystek, które zostały nominowane do tegorocznej nagrody Studio x Outset, stworzonej we współpracy z marką Tiffany & Co. 

 Reklama

Polecane wideo

Najpiękniejsze ilustracje mody na okładkach „Harper's Bazaar”

Najpiękniejsze ilustracje mody na okładkach „Harper's Bazaar” - zdjęcie 1
Reklama
Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama
...zainteresować się psychologią kryminalną jak modelka Gigi Hadid?
Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP Harper's Bazaar
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata Harper's Bazaar,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!
×
Warsztaty Women at Work

Wypełnij Formularz zgłoszeniowy na Warsztaty Women at Work

Cykl Women at Work skierowany jest do kobiet prowadzących własne firmy oraz zajmujących kierownicze i zarządcze stanowiska w przedsiębiorstwach *

Zapraszamy na warsztaty, które pozwolą odpowiedzieć na pytania:

  • Jak zdefiniować pozycję i rolę kobiet w biznesie?
  • Jak komunikować markę osobistą oraz markę liderki w biznesie?
  • W jaki sposób tworzyć i pielęgnować własny, biznesowy styl?
  • Jak skutecznie zarządzać wpływem, jaki nasz biznes wywiera na otoczenie oraz aktywnie włączyć się w proces tworzenia firm odpowiedzialnych społecznie?
  • Jak zapewnić stabilność i ciągłość własnego biznesu?
Administratorem podanych przez Panią danych osobowych jest Marquard Media Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 142A.
Pani dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celu wyłonienia uczestników i organizacji warsztatów Women at Work, a także, w przypadku wyrażenia zgody, w celach marketingowych.
Pani dane osobowe będą udostępnianie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa oraz podmiotom współpracującym przy organizacji warsztatów.
Posiada Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

* Skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi uczestniczkami w celu dokonania ostatecznej rejestracji.