Reklama

15 rzeczy, których nauczyła nas Bridget Jones

O mężczyznach, związkach i życiu singielki.

15 rzeczy, których nauczyła nas Bridget Jones fot. materiały prasowe Universal Studios

To akurat nie są słowa Bridget, ale jej przyjaciółki Sharon w stanie furii. Podły Richard, egocentryczny związkofob, rzucił właśnie Jude (trzecia w ich paczce), bo po półtora roku związku spytała, czy pojadą razem na wakacje. I to go wystraszyło, zapachniało czymś poważnym, a on nie czuje się gotowy. Ta sytuacja skłania Sharon do wygłoszenia diagnozy społecznej: wśród mężczyzn po trzydziestce szerzy się jak zaraza emocjonalne popapranie. A kobiety są podatne na zranienie, bo należą do pionierskiego pokolenia, które nie zgadza się na kompromisy w miłości i polega na własnej sile ekonomicznej. „Za 20 lat – wykrzykuje Sharon – już żaden facet nie odważy się wyjechać z popapraniem, bo zwyczajnie go wyśmiejemy”. Hm. Właśnie minęło to 20 lat. Dziennik Bridget Jones ukazał się w 1996 roku. A to, jak widziała mężczyzn, randki i związki Bridget Jones, brzmi jakby znajomo.

 

1. Każdy wie, że chodzenie na randki po 30. nie jest już łatwą i przyjemną konkurencją otwartą, jaką było dziesięć lat wcześniej.

 

2. To niesamowite, ile czasu i pieniędzy mogliby zaoszczędzić randkowicze, gdyby zwracali uwagę na szczegóły. Białe skarpetki, czerwone szelki czy szare mokasyny to przeważnie dość, aby się zorientować, że nie ma sensu zapisywać numeru telefonu i szarpać się na drogi lunch, bo nic z tego nie będzie.

 

3. Czuć się osobą pełnowartościową i kompletną bez faceta to najlepszy sposób, by faceta znaleźć.

 

4. Badania dowiodły, że szczęścia nie daje miłość, bogactwo czy władza, tylko dążenie do nieosiągalnych celów. A czym innym jest dieta, jeśli nie tym?

 

5. Kiedy kobiety wchodzą w trzecią dekadę, równowaga sił zostaje zachwiana. Nawet największe tupeciary tracą zimną krew, zmagając się z pierwszymi atakami egzystencjalnego lęku: obawy, że umrzesz w samotności i znajdą cię po trzech tygodniach, na wpół zjedzoną przez owczarka alzackiego.

 

6. Dlaczego kiedy ludzie opuszczają swoich partnerów, bo mają romans z kimś innym, wydaje im się, że lepiej skłamać, że nie ma nikogo innego? Czy uważają, że partner będzie mniej cierpiał myśląc, że odeszli, bo nie mogli już z nim wytrzymać?

 

7. Może powinnam się zakochać w kimś młodszym i głupszym, kto by dla mnie gotował, prał moje ciuchy i we wszystkim mi przytakiwał?

 

8. Mogę oficjalnie potwierdzić, że w dzisiejszych czasach kluczem do serca mężczyzny nie jest uroda, kuchnia, seks czy dobry charakter, ale umiejętność sprawiania wrażenia, że nie jesteś nim zainteresowana. Kiedy poczujesz, że słabniesz, powtarzaj jak mantrę: „zimna, nieprzystępna księżniczka”, „zimna, nieprzystępna księżniczka”.

 

9. Znalezienie partnera wydaje ci się niemal nieosiągalnym celem, a kiedy już zaczniesz się z kimś spotykać, nie ma siły, by związek spełnił twoje oczekiwania.

 

10. Eks-narzeczeni nie powinni się żenić ani wiązać z nikim innym. Mają żyć w celibacie do końca swoich dni, aby w każdej chwili można było do nich wrócić.

 

11. Lepiej nie lecieć na alkoholików, pracoholików, związkofobów, żonatych lub mających dziewczyny, mizoginów, megalomanów, szowinistów, emocjonalnych popaprańców, pijawki i zboczeńców.

 

12. To żałosne podkochiwać się w szefie – jak panna Moneyponey czy ktoś taki.

 

13. Kiedy jesteś samotna, nie chcesz, żeby twoja najlepsza przyjaciółka znalazła partnera.

 

14. Mężczyźni są egoistycznymi niewolnikami swoich popędów i nie ma z nich żadnego pożytku.

 

15. Faceci po trzydziestce są strasznie nudni z tymi swoimi kompleksami i obsesyjnym lękiem, że wszystkie kobiety chcą ich zaciągnąć do ołtarza.

 

Tekst opracowany na podstawie książki „Dziennik Bridget Jones”.

Reklama

Polecane wideo

Reklama
Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama
...nosić od stóp do głów najsłynniejszego wzoru Etro - Peisley?
Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP Harper's Bazaar
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata Harper's Bazaar,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!
×
Warsztaty Women at Work

Wypełnij Formularz zgłoszeniowy na Warsztaty Women at Work

Cykl Women at Work skierowany jest do kobiet prowadzących własne firmy oraz zajmujących kierownicze i zarządcze stanowiska w przedsiębiorstwach *

Zapraszamy na warsztaty, które pozwolą odpowiedzieć na pytania:

  • Jak zdefiniować pozycję i rolę kobiet w biznesie?
  • Jak komunikować markę osobistą oraz markę liderki w biznesie?
  • W jaki sposób tworzyć i pielęgnować własny, biznesowy styl?
  • Jak skutecznie zarządzać wpływem, jaki nasz biznes wywiera na otoczenie oraz aktywnie włączyć się w proces tworzenia firm odpowiedzialnych społecznie?
  • Jak zapewnić stabilność i ciągłość własnego biznesu?
Administratorem podanych przez Panią danych osobowych jest Marquard Media Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 142A.
Pani dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celu wyłonienia uczestników i organizacji warsztatów Women at Work, a także, w przypadku wyrażenia zgody, w celach marketingowych.
Pani dane osobowe będą udostępnianie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa oraz podmiotom współpracującym przy organizacji warsztatów.
Posiada Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

* Skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi uczestniczkami w celu dokonania ostatecznej rejestracji.