Reklama

Projektantów sposoby na bezsenność

Jak przestać myśleć o pracy i się wyciszyć? Każdy ma na to inną metodę.

Projektantów sposoby na bezsenność źródło: instagram.com/jasonwu

Jean Paul Gaultier

Wraca do domu około jedenastej i od razu kładzie się do łóżka. Seriali nie ogląda, ale lubi programy w rodzaju Taniec z gwiazdami i Idol. Co jest mu niezbędne, by dobrze przespać noc? Wielkie łóżko, wielki telewizor, wielkie okno z widokiem na ogród. Plus kotka Linda owinięta wokół stóp.

 

Julie de Libran

„Wstyd się przyznać, ale zasypiam z komórką w rękach”, śmieje się projektantka marki Sonia Rykiel. „Dorastałam w latach 80. i wtedy nałogowo grałam w Pacmana, również przed snem. Teraz robię sobie sesje z Instagramem. To odpręża jak oglądanie opery mydlanej”.

 

Rick Owens

Na dobranoc ogląda kawałek jakiegoś czarno-białego filmu na TCM. Łóżko zrobiono mu na zamówienie: to monolityczny podest obity szarym filcem, efekt jego fascynacji niemieckim artystą Josephem Beyusem. Do tego sam zaprojektował pościel w swoim ulubionym odcieniu szarości.

 

Donna Karan

W łóżku przed zaśnięciem jeszcze pracuje – czyta maile, ogląda rysunki, tkaniny do następnej kolekcji, przegląda plany kampanii reklamowych. Gdy już pada ze zmęczenia, otula się białą kołdrą i czarną kaszmirową narzutą. Ten zestaw gwarantuje jej dobry sen.

 

Diane von Furstenberg

Bierze kąpiel z marokańskimi olejkami z targu w Marrakeszu. Medytuje, czyta, myśli, marzy o kolejnych podróżach – jej ulubione miejsca na świecie to Bhutan, Himalaje i wyspa Vanuatu. Śpi w łóżku z baldachimem, bo wtedy czuje się trochę tak, jakby spała w namiocie. To pasuje do jej natury nomada.

 

Isabel Marant

Na koniec dnia uspokaja ją... obfity posiłek. „Kiedy wypełnię żołądek, czuję się jak znokautowana”, mówi ze śmiechem. Zasypia, oglądając jakiś talent show, reality tv albo dokument („Inaczej mój mózg będzie cały czas działać na pełnych obrotach”). Jeśli obudzi się w nocy, a tuż przed pokazem często się to zdarza, stara się myśleć o przyjemnych rzeczach – o rodzinnej leśnej chatce i o wakacjach. „Ale najskuteczniej wycisza mnie myśl, jak bardzo jestem szczęśliwa, mając u boku cudownego męża i udanego syna”, mówi.

 

Jason Wu

Pójście spać zawsze sprawia mu kłopot. Jest na to zbyt nakręcony, ciężko mu się wyłączyć. Zwykle do łóżka kładzie się dopiero około trzeciej. Zasypia przy włączonym telewizorze, oglądając filmy z niemieckim dubbingiem (czyli w języku, którego nie rozumie).

 

Valentino Garavani

Gdy znajdzie się w sypialni, najpierw dzwoni do dwóch, trzech osób, by powiedzieć im dobranoc. Potem przez krótki czas ogląda wiadomości i czyta. Śpi w białej lnianej pościeli, ręcznie haftowanej na rogach. Musi mieć dwie duże poduszki i jedną małą, okno zawsze otwarte. „Pościel jest oczywiście co wieczór prasowana”, dodaje. W łóżku śpi z nim tylko Mary, najmłodsza mopsiczka, na własnej poduszce.

Zobacz także: Jak przespać noc?

Reklama

Polecane wideo

Reklama
Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama
...studiować nanotechnologii jak modelka Nadja Bender?
Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP Harper's Bazaar
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata Harper's Bazaar,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!
×
Warsztaty Women at Work

Wypełnij Formularz zgłoszeniowy na Warsztaty Women at Work

Cykl Women at Work skierowany jest do kobiet prowadzących własne firmy oraz zajmujących kierownicze i zarządcze stanowiska w przedsiębiorstwach *

Zapraszamy na warsztaty, które pozwolą odpowiedzieć na pytania:

  • Jak zdefiniować pozycję i rolę kobiet w biznesie?
  • Jak komunikować markę osobistą oraz markę liderki w biznesie?
  • W jaki sposób tworzyć i pielęgnować własny, biznesowy styl?
  • Jak skutecznie zarządzać wpływem, jaki nasz biznes wywiera na otoczenie oraz aktywnie włączyć się w proces tworzenia firm odpowiedzialnych społecznie?
  • Jak zapewnić stabilność i ciągłość własnego biznesu?
Administratorem podanych przez Panią danych osobowych jest Marquard Media Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 142A.
Pani dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celu wyłonienia uczestników i organizacji warsztatów Women at Work, a także, w przypadku wyrażenia zgody, w celach marketingowych.
Pani dane osobowe będą udostępnianie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa oraz podmiotom współpracującym przy organizacji warsztatów.
Posiada Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

* Skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi uczestniczkami w celu dokonania ostatecznej rejestracji.