Reklama

Jak to jest urodzić się w rodzinie królewskiej? Nie tak dobrze?

Nie mają nazwiska? Nie muszą chodzić do szkoły?

Jak to jest urodzić się w rodzinie królewskiej? Nie tak dobrze? fot. Getty Images

Ciekawe rzeczy, których nie wiedziałyście o rodzinie królewskiej

Arystokracja nie jest w dzisiejszych czasach szczególnie lubiana, ale brytyjska rodzina królewska należy do wyjątków. Cały świat opłakiwał tragiczną śmierć księżnej Diany, pół Europy zakochało się w jej synach, a kolejna część ogromnie kibicowała Kate Middleton, by wyszła za księcia…

Nieważne, z jakich pobudek – czy to ogromny szacunek, czy może zazdrość? Piękne pałace, urlopy w najbardziej egzotycznych zakątkach świata, ciągłe podróże, honory, nagrody i spotkania z największymi osobistościami naszych czasów… Jak to jest jednak naprawdę urodzić się w rodzinie królewskiej? Ba! Jak to jest być następcą tronu lub przynajmniej znajdować się w kolejce?

 

Gdzie Meghan i książę Harry spędzili rocznicę?

 

W związku z trzecią ciążą księżnej Kate, Harry spadł na szóste miejsce w kolejce do tronu. Przed nim jest jego ojciec, starszy brat i jego dzieci – George i Charlotte. W końcu już od XVII wieku sukcesja do tronu nie zależy od płci, liczy się przede wszystkim data urodzenia. Dlatego jeśli książę George nie będzie miał dzieci, księżniczka Charlotte wciąż ma szanse na tron... No chyba że abdykuje, jak jej wujeczny pradziadek, król Edward VIII w 1936 roku.

Jak nazywają się członkowie rodziny królewskiej?

Ciekawe w rodzinie królewskiej jest również to, że do 1917 roku jej członkowie nie posiadali... nazwisk. Wystarczyło Jego Wysokość Książę XYZ. Zmienił to król Jerzy V, przyjmując nazwisko Windsor. Potem królowa Elżbieta, chcąc uhonorować swojego męża księcia Filipa, dodała również jego nazwisko. Dlatego dzisiaj członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej nazywają się Mountbatten-Windsor.

Edukacja rodziny królewskiej

Wydawać by się mogło, że członkowie tak zacnego rodu muszą być niezwykle wykształceni. Okazuje się jednak, że dopiero książę Karol, jako pierwszy w historii, trafił do szkoły zamiast mieć prywatnych nauczycieli. W tym samym trendzie utrzymana została edukacja jego synów. Ostatnio mały książę George również zaczął przedszkole, prywatna placówka zastąpiła tradycyjne guwernantki.

 

fot. Getty Images

Królewskie narodziny?

William i Harry byli pierwszymi potomkami królewskiego rodu, którzy zostali urodzeni w szpitalu. Wcześniej porody odbywały się w domu. Dla przykładu książę Karol przyszedł na świat w Pałacu Buckingham, zaś królowa Elżbieta II w rezydencji jej rodziców przy Mayfair. Ale bez względu na miejsce co to jest zawsze za wydarzenie! Na cześć nowego członka rodziny królewskiej przez 10 minut rozbrzmiewają salwy honorowe, co oznacza dokładnie 62 strzały armatnie.

Pozwolenie królowej?

Królowa wciąż trzyma w ręku pełnię władzy i to ona zezwala na... zawarcie związku małżeńskiego członkom jej rodziny. Jeśli takiego zezwolenia się nie otrzyma, pozostaje dla miłości zrezygnować z tytułu lub rozstać się z ukochaną osobą. Straszne? Jakieś zaszłości wciąż pozostają w jakże „nowoczesnej skamielinie”, jaką jest rodzina królewska.

Reklama

Polecane wideo

20 razy, kiedy Kate Middleton wyglądała zupełnie jak księżna Diana

fot. Getty Images
fot. Getty Images
Reklama
Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama
...zostać z wykształcenia technikiem radiologiem jak modelka Amanda Murphy?
Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP Harper's Bazaar
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata Harper's Bazaar,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!
×
Warsztaty Women at Work

Wypełnij Formularz zgłoszeniowy na Warsztaty Women at Work

Cykl Women at Work skierowany jest do kobiet prowadzących własne firmy oraz zajmujących kierownicze i zarządcze stanowiska w przedsiębiorstwach *

Zapraszamy na warsztaty, które pozwolą odpowiedzieć na pytania:

  • Jak zdefiniować pozycję i rolę kobiet w biznesie?
  • Jak komunikować markę osobistą oraz markę liderki w biznesie?
  • W jaki sposób tworzyć i pielęgnować własny, biznesowy styl?
  • Jak skutecznie zarządzać wpływem, jaki nasz biznes wywiera na otoczenie oraz aktywnie włączyć się w proces tworzenia firm odpowiedzialnych społecznie?
  • Jak zapewnić stabilność i ciągłość własnego biznesu?
Administratorem podanych przez Panią danych osobowych jest Marquard Media Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 142A.
Pani dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celu wyłonienia uczestników i organizacji warsztatów Women at Work, a także, w przypadku wyrażenia zgody, w celach marketingowych.
Pani dane osobowe będą udostępnianie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa oraz podmiotom współpracującym przy organizacji warsztatów.
Posiada Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

* Skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi uczestniczkami w celu dokonania ostatecznej rejestracji.