Reklama

Jak dobrać przekąski do wina, by zabłysnąć przed znajomymi

Muszą się wśród nich znaleźć 4 gatunki sera

Jak dobrać przekąski do wina, by zabłysnąć przed znajomymi fot. Getty Images

Jak skomponować deskę serów jak profesjonalista?

Planujecie zorganizować przyjęcie w gronie znajomych? Nie obejdzie się bez wina. A skoro tak, warto przygotować także drobne przekąski. Ideałem będzie deska serów. Jak skomponować ją jak rodowici Włosi? Przychodzimy z pomocą.

 

Chcesz zaimponować w towarzystwie? Dowiedz się, jak obchodzić się z winem

 

1. Wybierz odpowiednie sery

Włosi słyną z ponad trzystu odmian, jest więc z czego wybierać. Nie musicie jednak kupować niezliczonej ilości serów, by zachwycić znajomych – wystarczą cztery rodzaje – każdy na bazie innego rodzaju mleka. Wśród serów z mleka krowiego najbardziej wyrafinowany jest chyba Parmigiano-Reggiano. W końcu dojrzewa aż 36 miesięcy! Nie ścierajcie go jednak na tarce. Lepiej będzie, gdy pokroicie go w kostkę. Na desce nie może zabraknąć też sera koziego (np. Taleggio z Lombardii albo... gorgonzoli) oraz mozarelli (najlepiej oryginalnej z mleka bawolego). Idealnym dopełnieniem będzie owczy pecorino. Obok którego warto położyć kilka plasterków salami.

fot. Getty Images

 

2. Kolejność ma znaczenie

Jeśli planujecie pić różne rodzaje wina, róbcie to w odpowiedniej kolejności – najpierw białe, później różowe i dopiero na końcu czerwone. Podobna zasada dotyczy też serów. Degustowanie zaczynamy od smaków najdelikatniejszych, by z każdym kęsem zwiększać intensywność smaków i aromatów. W takiej kolejności sery należy więc podawać.

 

Kształt kieliszka ma wpływ na smak wina

 

3. Nie przesadzaj z dodatkami

Do tego wystarczy już tylko dobre pieczywo (na tym poprzestaliby Włosi). Ale jeśli bardzo chcesz, możesz sięgnąć jeszcze po inne dodatki. Dobrym wyborem będzie marmolada, suszone owoce (z morelami na czele) orzechy oraz słone migdały. Można podać także owoce – jabłka albo gruszki. Już mamy na nie apetyt!

Reklama

Polecane wideo

Reklama
Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama
...prowadzić własnego programu kulinarnego na Youtube jak modelka Jourdan Dunn?
Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP Harper's Bazaar
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata Harper's Bazaar,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!
×
Warsztaty Women at Work

Wypełnij Formularz zgłoszeniowy na Warsztaty Women at Work

Cykl Women at Work skierowany jest do kobiet prowadzących własne firmy oraz zajmujących kierownicze i zarządcze stanowiska w przedsiębiorstwach *

Zapraszamy na warsztaty, które pozwolą odpowiedzieć na pytania:

  • Jak zdefiniować pozycję i rolę kobiet w biznesie?
  • Jak komunikować markę osobistą oraz markę liderki w biznesie?
  • W jaki sposób tworzyć i pielęgnować własny, biznesowy styl?
  • Jak skutecznie zarządzać wpływem, jaki nasz biznes wywiera na otoczenie oraz aktywnie włączyć się w proces tworzenia firm odpowiedzialnych społecznie?
  • Jak zapewnić stabilność i ciągłość własnego biznesu?
Administratorem podanych przez Panią danych osobowych jest Marquard Media Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 142A.
Pani dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celu wyłonienia uczestników i organizacji warsztatów Women at Work, a także, w przypadku wyrażenia zgody, w celach marketingowych.
Pani dane osobowe będą udostępnianie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa oraz podmiotom współpracującym przy organizacji warsztatów.
Posiada Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

* Skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi uczestniczkami w celu dokonania ostatecznej rejestracji.