Reklama

Najpiękniejsze ilustracje mody na okładkach „Harper's Bazaar”

Historia mody w obrazkach

Najpiękniejsze ilustracje mody na okładkach „Harper's Bazaar” Okładka Harper's Bazaar, sierpień 1914 roku

Pierwsza okładka Harper's Bazar (wówczas jeszcze przez jedno „a”) przedstawiała dwie modelki w sukniach ślubnych, nad którymi dodatkowo można było zobaczyć portrety czterech pań w najmodniejszych nakryciach głowy nadchodzącej jesieni (AD 1867 roku, czyli dokładnie 150 lat temu!). Oczywiście – wszystko narysowane, bo o zdjęciach mody nikt wtedy jeszcze nie słyszał (nasz magazyn był jednak prekursorem także i w tej dziedzinie). Ilustracje zdobiły okładki HB jeszcze do lat 30. XX wieku (a nawet i dłużej, kiedy pojawiały się zamiennie ze zdjęciami) i zawsze były to prace najznamienitszych artystów, o co dbała ówczesna redaktor naczelna i założycielka magazynu, Mary Louise Booth (a potem jej następczynie, na czele z Carmel Snow i Dianą Vreeland).

 

Historia mody w okładkach. To musi mieć każda fashionistka

 

Wśród topowych twórców znaleźli się m.in. Adolf Sandoz, Harry Whitney McVicar (to właśnie on narysował odważnie – jak na tamte czasy – ubraną kobietę jadącą na rowerze, co w 1897 było prawdziwą rewolucją), Léon Bakst, George Barbier, Drian, Gustav Adolf Moss, Gustav Michelson czy Erté. Ten ostatni miał z Bazaarem kontakt na wyłączność i stworzył dla niego ponad 200 okładek, nadając mu jednocześnie baśniowy, ale nie pozbawiony ekspresyjnego charakteru styl. Zresztą, zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie same. A więcej informacji znajdziecie… w salonach prasowych. To właśnie tam czeka na na Was kolekcjonerskie wydanie Harper's Bazaar Historia Mody w okładkach, a w nim ponad 340 najlepszych stron tytułowych naszego magazynu, które powstały na przestrzeni 150 lat jego istnienia. Ilustracje to dopiero początek…

 

 

Reklama

Polecane wideo

Najpiękniejsze ilustracje mody na okładkach „Harper's Bazaar”

Najpiękniejsze ilustracje mody na okładkach „Harper's Bazaar” - zdjęcie 1
Reklama
Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama
...zmienić imienia i nazwiska jak projektant Michael Kors?
Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP Harper's Bazaar
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata Harper's Bazaar,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!
×
Warsztaty Women at Work

Wypełnij Formularz zgłoszeniowy na Warsztaty Women at Work

Cykl Women at Work skierowany jest do kobiet prowadzących własne firmy oraz zajmujących kierownicze i zarządcze stanowiska w przedsiębiorstwach *

Zapraszamy na warsztaty, które pozwolą odpowiedzieć na pytania:

  • Jak zdefiniować pozycję i rolę kobiet w biznesie?
  • Jak komunikować markę osobistą oraz markę liderki w biznesie?
  • W jaki sposób tworzyć i pielęgnować własny, biznesowy styl?
  • Jak skutecznie zarządzać wpływem, jaki nasz biznes wywiera na otoczenie oraz aktywnie włączyć się w proces tworzenia firm odpowiedzialnych społecznie?
  • Jak zapewnić stabilność i ciągłość własnego biznesu?
Administratorem podanych przez Panią danych osobowych jest Marquard Media Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 142A.
Pani dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celu wyłonienia uczestników i organizacji warsztatów Women at Work, a także, w przypadku wyrażenia zgody, w celach marketingowych.
Pani dane osobowe będą udostępnianie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa oraz podmiotom współpracującym przy organizacji warsztatów.
Posiada Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

* Skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi uczestniczkami w celu dokonania ostatecznej rejestracji.