Reklama

Legendarna kolekcja ubrań trafi do łódzkiego muzeum. Każdy będzie mógł ją zobaczyć!

To inicjatywa słynnego polskiego projektanta

Legendarna kolekcja ubrań trafi do łódzkiego muzeum. Każdy będzie mógł ją zobaczyć! Tomasz Ossoliński, Jerzy Antkowiak i Bogna Sworowska / fot. KAPIF

Mowa ubraniach stworzonych przez Jerzego Antkowiaka, słynnego projektanta z czasów PRL-u. To właśnie jemu udało się uzyskać aprobatę „polskiej Coco Chanel”, czyli Jadwigi Grabowskiej, i dostać pracę w kierowanej przez nią Modzie Polskiej – czołowym domu mody tamtych lat. Kreacje Antkowiaka były naprawdę przełomowe i reprezentowały nasz kraj podczas paryskich tygodni mody (w latach 70. Moda Polska była członkiem Chambre Syndicale de la Haute Couture. On sam zaś poznał wówczas m.in. Pierre'a Cardina, Yvesa Saint Laurenta i Karla Lagerfelda.

Jerzy Antkowiak / fot. KAPIF


Jakiś czas temu o Antkowiaku znów zrobiło się głośno za sprawą jego biografii wydanej przez Bukowy Las, a w związku z premierą książki projektant pokazał swoje archiwa na wybiegu podczas polskiego tygodnia mody. Teraz projekty mistrza zobaczą także ci, którymi nie było dane widzieć tamtego pokazu. Kolekcja trafi bowiem do Centralnego Muzeum Włókiennictwa mieszczącego się w Łodzi.

 

Szyk PRL

 

To pomysł Tomasza Ossolińskiego, ucznia Antkowiaka, oraz osób, które miały okazję współpracować z mistrzem. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że jego dziedzictwo trzeba zachować dla przyszłych pokoleń. W efekcie powstanie retrospektywna wystawa poświęcona twórczości projektanta. Wernisaż planowany jest na jesień 2018 roku. Zobaczymy na niej m.in. film dokumentalny, który o Antkowiaku realizuje właśnie Judyta Fibiger. Jesteśmy ciekawi.

 

Wystawy, które trzeba zobaczyć, jeśli jest się fanem fotografii

Reklama

Polecane wideo

Reklama
Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama
...uczynić życiowym mottem miłosnej rady Victorii Beckham „Mierz wysoko”?
Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP Harper's Bazaar
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata Harper's Bazaar,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!
×
Warsztaty Women at Work

Wypełnij Formularz zgłoszeniowy na Warsztaty Women at Work

Cykl Women at Work skierowany jest do kobiet prowadzących własne firmy oraz zajmujących kierownicze i zarządcze stanowiska w przedsiębiorstwach *

Zapraszamy na warsztaty, które pozwolą odpowiedzieć na pytania:

  • Jak zdefiniować pozycję i rolę kobiet w biznesie?
  • Jak komunikować markę osobistą oraz markę liderki w biznesie?
  • W jaki sposób tworzyć i pielęgnować własny, biznesowy styl?
  • Jak skutecznie zarządzać wpływem, jaki nasz biznes wywiera na otoczenie oraz aktywnie włączyć się w proces tworzenia firm odpowiedzialnych społecznie?
  • Jak zapewnić stabilność i ciągłość własnego biznesu?
Administratorem podanych przez Panią danych osobowych jest Marquard Media Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 142A.
Pani dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celu wyłonienia uczestników i organizacji warsztatów Women at Work, a także, w przypadku wyrażenia zgody, w celach marketingowych.
Pani dane osobowe będą udostępnianie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa oraz podmiotom współpracującym przy organizacji warsztatów.
Posiada Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

* Skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi uczestniczkami w celu dokonania ostatecznej rejestracji.