Reklama

150 lat BAZAAR: Angelina Jolie gwiazdą jubileuszowej okładki

Gwiazda wysyła kartkę z Namibii

150 lat BAZAAR: Angelina Jolie gwiazdą jubileuszowej okładki fot. Alexi Lubomirski

Na rynek trafił właśnie jubileuszowy numer amerykańskiej edycji magazynu Harper's Bazaar. Minęło 150 lat od publikacji pierwszego wydania – jak zmieniała się kobieta na przestrzeni tych lat? Jak zmieniała się moda? W ogóle świat?

Na te pytania próbuje odpowiedzieć Angelina Jolie, która została zaproszona do stworzenia specjalnego materiału do listopadowego Harper's Bazaar US. Aktorka, reżyserka i filantropka nie tylko została gwiazdą tej wyjątkowej okładki, ale i autorką edytorialu, „Gdy poproszono mnie o napisanie tekstu do specjalnego wydania BAZAAR, wyobraziłam sobie czytelniczkę magazynu 150 lat temu, w 1867 roku. Gdyby miała szansę zobaczyć dzisiaj nas – współczesne kobiety – co by pomyślała?

 

Yoko Ono i inne artystki świętują 150 lat BAZAAR

 

Angelina Jolie pisze o tym, jak zmieniała się społeczna sytuacja kobiet, jej prawa, porusza też temat przyszłości Ziemi. Zwraca uwagę na znaczenie dbania o nasze środowisko. W wyjątkowym tekście porusza wciąż trapiące nas problemy: ochrona praw człowieka, nierówności ekonomiczne, dyskryminacja płciowa, prawa zwierząt.

Gwiazda podkreśla, że zdaniem specjalistów muszą minąć kolejne 83 lata, zanim kobiety i mężczyźni będą sobie prawdziwie równi, „Nieważne, kim jesteś, czytając ten tekst – doktorem, prawnikiem, naukowcem, aktywistką, studentką, nauczycielką, matką, żoną, chłopcem czy dziewczyną – mam nadzieję, że dołączysz do mnie i poświęcisz dzisiaj czas na to, by pomyśleć, w jaki sposób możemy stworzyć lepszą przyszłość”, pisze w swoim edytorialu Angelina Jolie. 

 

Najpiękniejsze ilustracje z okładek Harper's Bazaar

 

Cały artykuł możecie przeczytać w listopadowym numerze amerykańskiego Harper's Bazaar. A tymczasem my zachęcamy, by zajrzeć do naszej galerii i zobaczyć zdjęcia z sesji okładkowej z Angeliną Jolie.

 

Reklama

Polecane wideo

Angelina Jolie dla BAZAAR

150 lat Harper's BAZAAR
150 lat Harper's BAZAAR
Reklama
Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama
...jeść wyłącznie czekolady na lunch tak jak Sonia Rykiel?
Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP Harper's Bazaar
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata Harper's Bazaar,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!
×
Warsztaty Women at Work

Wypełnij Formularz zgłoszeniowy na Warsztaty Women at Work

Cykl Women at Work skierowany jest do kobiet prowadzących własne firmy oraz zajmujących kierownicze i zarządcze stanowiska w przedsiębiorstwach *

Zapraszamy na warsztaty, które pozwolą odpowiedzieć na pytania:

  • Jak zdefiniować pozycję i rolę kobiet w biznesie?
  • Jak komunikować markę osobistą oraz markę liderki w biznesie?
  • W jaki sposób tworzyć i pielęgnować własny, biznesowy styl?
  • Jak skutecznie zarządzać wpływem, jaki nasz biznes wywiera na otoczenie oraz aktywnie włączyć się w proces tworzenia firm odpowiedzialnych społecznie?
  • Jak zapewnić stabilność i ciągłość własnego biznesu?
Administratorem podanych przez Panią danych osobowych jest Marquard Media Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 142A.
Pani dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celu wyłonienia uczestników i organizacji warsztatów Women at Work, a także, w przypadku wyrażenia zgody, w celach marketingowych.
Pani dane osobowe będą udostępnianie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa oraz podmiotom współpracującym przy organizacji warsztatów.
Posiada Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

* Skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi uczestniczkami w celu dokonania ostatecznej rejestracji.