Reklama

Jan Chodorowicz to projektant, o którym będzie głośno

Dowiedzcie się więcej o uczestniku Łódź Young Fashion

Jan Chodorowicz to projektant, o którym będzie głośno fot. matriały prasowe

Jak Chodorowicz – Harper's Bazaar odkrywa

O Janie Chodorowiczu pisałyśmy już w jesienno-zimowym wydaniu specjalnym Harper's Bazaar – Kolekcje. Teraz chciałybyśmy bardziej przybliżyć sylwetkę projektanta, którego nazwisko musicie zapamiętać. Gwarantujemy, że będzie o nim głośno.

Janek ma zaledwie 22-lata, a doświadczenia więcej niż niejeden projektant w naszym kraju. W Warszawie warsztat zdobywał pod okiem Ani Kuczyńskiej, w Nowym Jorku u Marca Jacobsa, zaś w Londynie u Grace Wales Bonner. Ukończył Shenkar College w Tel Awiwie a obecnie jest na studiach magisterskich w słynnym Central Saint Martins w Londynie, „Dorastając często się przeprowadzałem, mieszkałem w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Zawsze starałem się jak najwięcej czerpać z tych podróży i zmian otoczenia. Przeprowadzka do Izraela w ostatnim roku liceum okazała się moją najlepszą okazją, ponieważ to tam znajduje się Shenkar College, według Business of Fashion szósta najlepsza szkoła projektowania mody na świecie. Nauczyłem się tam jak wyrażać swoją wizję i jaki wpływ moje doświadczenia mogą mieć na moje projekty”, komentuje specjalnie dla nas Jan Chodorowicz. 

 


fot. Magdalena Kozicka modelka: Julia z Partisan Models

 

Janek zaprezentował swoją jesienno-zimową kolekcję na międzynarodowym konkursie dla projektantów Łódź Young Fashion. Mimo, że nagroda główna nie powędrowała w jego ręce, to jego projekty wywarły na nas wielkie wrażenie, „Ta kolekcja była inspirowana moimi wędrówkami po świecie i tym jak mimo tego, że nie mieszkałem wiele lat w Polsce, czuję się z nią bardzo powiązany. Tradycyjne krawiectwo połączyłem z bardziej wschodnim podejściem do ubioru. Inspirowałem się też architekturą modernistyczną, która tak jak ja wędrowała. Modernizm jak i sztuka współczesna to też inspiracja do której często powracam”, komentuje designer.

 


fot. Magdalena Kozicka modelka: Julia z Partisan Models

 

Mimo, że Jan Chodorowicz dopiero zaczyna swoją karierę z projektowaniem, my wróżymy mu ogromny sukces. Jego wizja mody jest jak powiew świeżego powietrza na lekko zatęchłym rynku polskim. Widać w nich subtelność, ale i niecodzienne podejście do nowoczesności. A do tego warsztat i przykładanie się do tkanin i wykonania, „Projektując będę zawsze starał się wyróżniać najwyższą jakością. Na przykład szyjąc swoją kolekcję dyplomową przyjeżdżałem do Polski, bo to właśnie tutaj można znaleźć najlepsze krawcowe i rzemieślników. Materiały z kolei kupiłem w Londynie (wełny) i w Jerozolimie (jedwabie)”, dodaje.

Przed Jankiem jeszcze dwa lata intensywnej pracy w Central Saint Martins, a potem tylko wielka kariera. Stay Tunned!

 


fot. Magdalena Kozicka modelka: Julia z Partisan Models

Reklama

Polecane wideo

Reklama
Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama
... zamiast rocznic związku obchodzić miesięcznice tak jak fotograf Alexi Lubomirski?
Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP Harper's Bazaar
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata Harper's Bazaar,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!
×
Warsztaty Women at Work

Wypełnij Formularz zgłoszeniowy na Warsztaty Women at Work

Cykl Women at Work skierowany jest do kobiet prowadzących własne firmy oraz zajmujących kierownicze i zarządcze stanowiska w przedsiębiorstwach *

Zapraszamy na warsztaty, które pozwolą odpowiedzieć na pytania:

  • Jak zdefiniować pozycję i rolę kobiet w biznesie?
  • Jak komunikować markę osobistą oraz markę liderki w biznesie?
  • W jaki sposób tworzyć i pielęgnować własny, biznesowy styl?
  • Jak skutecznie zarządzać wpływem, jaki nasz biznes wywiera na otoczenie oraz aktywnie włączyć się w proces tworzenia firm odpowiedzialnych społecznie?
  • Jak zapewnić stabilność i ciągłość własnego biznesu?
Administratorem podanych przez Panią danych osobowych jest Marquard Media Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 142A.
Pani dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celu wyłonienia uczestników i organizacji warsztatów Women at Work, a także, w przypadku wyrażenia zgody, w celach marketingowych.
Pani dane osobowe będą udostępnianie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa oraz podmiotom współpracującym przy organizacji warsztatów.
Posiada Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

* Skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi uczestniczkami w celu dokonania ostatecznej rejestracji.