Reklama

Poznaj niezwykłe historie, które stoją za najsłynniejszymi perfumami

Chanel no.5, Shalimar, Opium, CK One...

Poznaj niezwykłe historie, które stoją za najsłynniejszymi perfumami fot. Getty Images

 Jakie historie stoją za słynnymi perfumami

Mało kto wie, że najbardziej kultowe zapachy w historii: Shalimar od Jacquesa Guerlaina i Chanel No. 5 od Coco Chanel zostały przedstawione światu w 1921 roku, ale już pięć lat wcześniej powstały legendarne perfumy Acqua di Parma Colonia.

Pamiętacie te perfumy z nastoletnich lat - kultowe zapachy

Kompozycja słynnej piątki składa się z aż 80 zapachów, zaś Opium od Yves Saint Laurent wywołało niemało kontrowersji w latach 70. Za najbardziej znanymi zapachami na świecie stoją niezwykłe historie. Dowiedzcie się więcej o najbardziej szanowanych kompozycjach zapachowych naszych czasów. Zapewne znacie je wszystkie!

Chanel No. 5 i jej rosyjski twórca

Coco Chanel wpadła na pomysł stworzenia wyjątkowego zapachu podczas podróży do Rosji z kuzynem cara, wielkim księciem Dmitrim. Twórcą kompozycji został Ernest Beaux, perfumiarz rosyjskiego pochodzenia.

 

Jak odpowiednio używać perfum, by wydobyć ich potencjał?

 


fot. Getty Images

Shalimar w Oriencie

Jacques Guerlain wpadł na pomysł stworzenia swojego najsłynniejszego zapachu po przeczytaniu „Księgi tysiąca i jednej nocy”. A dokładnie historii miłosnej szacha Jehana i jego żony, księżniczki Mumtaz Mahal. Shalimar to nazwa słynnych ogrodów z „Księgi…”, zaś kompozycja ta była pierwszą w historii współczesnych europejskich perfum o orientalnym zabarwieniu.

Konwalie Christiana Diora

Ulubionymi kwiatami projektanta były konwalie. Lubił je tak bardzo, że uczynił z nich emblemat marki, a  ich zapachu użył do stworzenia 1956 roku słynnego Diorissimo.

Włoska mikstura

Acqua di Parma Colonia powstała w 1916 roku we włoskiej Parmie. Carlo Magnani w niewielkim warsztacie stworzył zapach, który 101 lat później wciąż budzi zachwyt.

Kontrowersyjne Opium

Yves Saint Laurent był zafascynowany chińską kulturą. W 1977 roku Yves tworzył tę kompozycję z myślą, że tak powinna pachnieć cesarzowa Chin.

 

Od lewej: Halston, Yves Saint Laurent, Steve Rubell i Nan Kempner na imprezie inauguracyjnej zapachu Opium w Klubuie 54 / fot. Getty Images

Reklama

Polecane wideo

Perfumy na lato - nowości

Serge Lutens Fleurs d’Oranger
Nuty...
Serge Lutens Fleurs d’Oranger Nuty zapachowe: jaśmin, kwiat pomarańczy, biała róża, indyjska tuberoza, cytrusy, hibiskus, gałka muszkatołowa, kminek
Reklama
Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama
...uczynić życiowym mottem miłosnej rady Victorii Beckham „Mierz wysoko”?
Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP Harper's Bazaar
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata Harper's Bazaar,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!
×
Warsztaty Women at Work

Wypełnij Formularz zgłoszeniowy na Warsztaty Women at Work

Cykl Women at Work skierowany jest do kobiet prowadzących własne firmy oraz zajmujących kierownicze i zarządcze stanowiska w przedsiębiorstwach *

Zapraszamy na warsztaty, które pozwolą odpowiedzieć na pytania:

  • Jak zdefiniować pozycję i rolę kobiet w biznesie?
  • Jak komunikować markę osobistą oraz markę liderki w biznesie?
  • W jaki sposób tworzyć i pielęgnować własny, biznesowy styl?
  • Jak skutecznie zarządzać wpływem, jaki nasz biznes wywiera na otoczenie oraz aktywnie włączyć się w proces tworzenia firm odpowiedzialnych społecznie?
  • Jak zapewnić stabilność i ciągłość własnego biznesu?
Administratorem podanych przez Panią danych osobowych jest Marquard Media Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 142A.
Pani dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celu wyłonienia uczestników i organizacji warsztatów Women at Work, a także, w przypadku wyrażenia zgody, w celach marketingowych.
Pani dane osobowe będą udostępnianie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa oraz podmiotom współpracującym przy organizacji warsztatów.
Posiada Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

* Skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi uczestniczkami w celu dokonania ostatecznej rejestracji.