Najlepiej zarabiające wokalistki 2016 roku
fot. Getty Images

Najlepiej zarabiające wokalistki 2016 roku

Kto uplasował się na podium?
08.11.2016

Chociaż Beyoncé powiedziała kiedyś magazynowi Forbes, że nie spotkała nikogo w branży muzycznej, kto pracowałby ciężej od niej, to jednak nie Queen B może pochwalić się pierwszym miejscem w rankingu najlepiej zarabiających wokalistek tego roku. Z zarobkami rzędu 54 milionów dolarów uplasowała się dopiero na piątym miejscu. Kto ją przebił?

Złoty medal w tej kategorii otrzymała Taylor Swift, na której koncie miało pojawiać się 170 milionów dolarów. Mówi się też, że za zeszłoroczną trasę koncertową 1989 Swift miała zgarnąć nawet ponad ćwierć miliarda dolarów. Do tegorocznych zysków doliczyć można kontrakty z takimi markami, jak: Keds, Diet Coke czy Apple.

 

fot. Getty Images


Drugie miejsce w rankingu zajęła Adele z 80,5 milionami dolarów. Brytyjka w przeciwieństwie do Swift większość tej kwoty uzyskała ze sprzedaży albumu 25, uhonorowanego tytułem najlepiej sprzedającego się poprzedniego roku (i czego echa czuć ewidentnie do dzisiaj). Madonna zajęła trzecie miejsce ze swoimi 76,5 milionami dolarów. Numer cztery należy do Rihanny, która za trasę koncertową, kontrakty z Diorem, Pumą i Samsungiem zainkasowała 75 milionów dolarów. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie