Kiedy sława staje się tragedią
George Michael / fot. Getty Images

Gwiazdy

Kiedy sława staje się tragedią

Poruszający list Franka Sinatry do George'a Michaela.
04.01.2017

W 1990 roku George Michael był u szczytu sławy. Wydał właśnie swój drugi solowy album Listen Without Prejudice Vol. 1, promował go singlem Freedom, który zdobył szturmem listy przebojów na całym świecie, a w teledysku do jego utworu wystąpiły supermodelki: Linda Evangelista, Naomi Campbell i Cindy Crawford. Mimo tych sukcesów w wywiadzie dla Los Angeles Times Calendar artysta mówił, że sława zrobiła z niego nieszczęśliwego człowieka i nigdy więcej nie chciałby tego doświadczać. Te wyznania przeczytał 75-letni wówczas Frank Sinatra, po czym napisał do Michaela list otwarty, który tydzień później został opublikowany na łamach magazynu.

Teraz, po niespodziewanej śmierci 53-letniego artysty, tamten tekst przypomniano. „Talent nie może być zmarnowany”, pisał Sinatra do młodszego kolegi. „Ci, którzy go mają – a Ty oczywiście należysz do tego grona, w innym przypadku nie byłbyś w Calendar obok Rudy'ego Vallee – muszą go objąć, przytulić, czuwać nad nim, a potem się nim dzielić. Inaczej może być im szybko odebrany, jakby ktoś im go tylko wypożyczył”.

Dalej Sinatra pisał boleśnie szczerze: „Sława staje się tragedią wtedy, gdy nikt nie przychodzi na twój występ i śpiewasz dla sprzątaczki w jakiejś pustej spelunie, gdzie od dnia świętego Swituna nie widziano klienta, który by zapłacił. Ty jesteś daleko od tego miejsca. Jesteś ważnym gościem, stoisz na najwyższym szczeblu drabiny zwanej gwiazdorstwem (...).” Na wypadek gdyby Michael powątpiewał w szczerość intencji starszego kolegi, Sinatra kończył swój list: „Zaufaj mi. Ja w tamtym miejscu byłem”.

Podobno nie ma pewności, czy adresat przeczytał te słowa, nigdy się do nich w żaden sposób nie odniósł. Teraz, po dramatycznej śmierci George'a Michaela, nabierają nowego znaczenia.

Zobacz także: 10 największych przebojów George'a Michaela.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo