Elżbieta II zatrudnia osobę, której zadaniem jest… rozchodzenie królewskich butów
fot. Getty Images

Gwiazdy

Elżbieta II zatrudnia osobę, której zadaniem jest… rozchodzenie królewskich butów

Taka informacja znów pojawiła się w mediach.
15.04.2017

Królowa i odciski? Wykluczone!

Bycie królową Anglii ma oczywiście blaski i cienie, jednak bezsprzecznie jedną z korzyści płynących z zasiadania na tronie jest to, że nowe buty nigdy cię nie uwierają. Ostatnio znowu pojawiły się doniesienia, że monarchini zatrudnia osobę, której zadaniem jest rozchodzenie jej nowych butów. Gazeta The Evening Standard donosi, że dwór zaangażował niedawno do tej roli nowego pracownika.

Plotki te są echem wypowiedzi Stewarta Palvina z 2012 roku. Palvin, który przez 11 lat
projektował królewską garderobę, ujawnił, że specjalny pracownik nosi nowe buty królowej, chodząc w nich po dywanie (zakłada je na bawełniane beżowe podkolanówki). Dzięki temu Elżbieta II nigdy nie cierpi z powodu odcisków czy pęcherzy.

„Buty muszą być wygodne od pierwszego założenia... Królowa ma kogoś, kto je wcześniej nosi”, przyznał Palvin w rozmowie z brytyjskim tygodnikiem The Sunday Times. „Monarchini nie może przecież powiedzieć: Nie mogę chodzić, bo buty mnie cisną. Władca ma prawo zatrudniać osobę, która rozchodzi mu buty”. Pensja, jaką otrzymuje się na tym stanowisku, nie została podana do publicznej wiadomości.

 

Dieta królowej Elżbiety II może cię zaskoczyć!

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo