10 faktów o Edzie Sheeranie, o których nie mieliście pojęcia
fot. Getty Images

Gwiazdy

10 faktów o Edzie Sheeranie, o których nie mieliście pojęcia

Już dokładnie za rok jego koncert w Warszawie!
11.08.2017

Czego nie wiecie o Edzie Sheeranie?

Może pochwalić się dziesiątkami nagród, setkami nominacji i milionami fanów na całym świecie. Ed Sheeran z nową płytą Divide przyjeżdża do Polski i już dokładnie za rok, 11 sierpnia 2018, na Stadionie Narodowym zabrzmią Shape of You, Galway Girl, Castle on The Hill i wiele innych piosenek, które znamy i kochamy. Zanim wybierzemy się na koncert – albo będziemy żałować, że nas tam nie ma – warto poznać kilka zaskakujących (lub/i zabawnych) faktów z życia czarującego Irlandczyka.

1. Ed, zapytany o ulubioną piosenkę własnego autorstwa, wskazuje… Love Yourself wykonywane przez Justina Biebera. Utwór na pewno znacie, był obsypany nagrodami i nominacjami, gościł na każdej liście przebojów 2016 roku. Nie sądziłem, nikt nie sądził, że stanie się tak popularny – stwierdził autor. Skromnie, jak to Ed.

2. Jego blizna na policzku to ślad po szabli! Na przyjęciu w zamku Royal Lodge koledze muzyka Jamesowi Bluntowi zamarzył się tytuł „Sir Jamesa”. Księżniczka Beatrice, pragnąc spełnić jego życzenie, sięgnęła po szablę i skierowała ją ku ramieniu przyszłego lorda. Tuż za nim stał Ed Sheeran, i ostrze przejechało po jego policzku.

PS. Spokojnie, nic mu się nie stało, po założeniu opatrunku wrócił ze szpitala na przyjęcie.

3. Ed ma wyjątkową supermoc. Każdy z nas ma jakiś dar. Jedni grają na gitarze, inni śpiewają, a jeszcze inni potrafią wepchnąć do ust 55 cukierków Maltesers jednocześnie. Uwierzycie, że istnieje ktoś łączący wszystkie te talenty.

4. Matematyczne tytuły albumów Eda mają ukryte znaczenie. Sam artysta wyjaśnia: „+” (Plus) dodał nowe kawałki do tych z poprzednich EPek, „X” (Multiply) miał pomnożyć dotychczasowy dorobek, w „-” (Subtract) ująłem muzyce studyjnego brzmienia, a „÷” (Divide) to czas, który dzielę z drugą osobą.

5. Pod prysznicem najbardziej lubi śpiewać Everytime Britney Spears. Jeśli wychodzi mu tak dobrze jak Toxic i Hit Me Baby One More Time, nic tylko czekać na oficjalny cover!

 

fot. Getty Images

 

6. Utwory Eda mają kolor. Jako wzrokowiec każdej swojej piosence nadaje barwę. Na przykład jeśli macie ochotę na You Need Me, I Don’t Need You, wystarczy poprosić go o ciemny fiolet.

7. Jego ulubionym filmem są Chłopcy z ferajny. Poznanie tytułowych bohaterów zawsze było marzeniem Eda. Nawiązał już znajomość z Ray’em Liottą (wystąpił nawet w jego teledysku Bloodstream!), przyjaźni się z Robertem DeNiro, spotkanie Joe Pesciego to tylko kwestia czasu!

8. Nie mam telefonu, to niesamowite – cieszy się Ed. Choć jego roczny odpoczynek od social mediów dobiegł już końca, nie dodzwonicie się do niego. Wszystkie sprawy załatwia przez iPada. To wspaniałe, dzięki temu nie muszę tuż po wstaniu z łóżka odpisywać na 50 SMS-ów i nie spędzam całego dnia na pisaniu z ludźmi – opowiada.

9. Wszystkie jego gitary mają imiona: Cyril, Nigel, Lloyd, Felix, Jasper, Trevor, James, James II, Murray, Chris, Keith…Ponadto jest człowiekiem orkiestrą – gra nie tylko na gitarze akustycznej i basowej, ale też na pianinie, perkusji i wiolonczeli. Jest też beatboxerem samoukiem!

10. Zagrał w Grze o tron.W pierwszym odcinku siódmego sezonu możecie usłyszeć śpiew żołnierzy Tyriona Lannistera. A zwłaszcza jednego – Eda Sheerana we własnej osobie!

Mój przyjaciel wystąpił w serialu w 2012 roku. Byłem z nim w trasie, kiedy powiedział, że ma rolę gościnną w GoT. Odpowiedziałem: „Musisz mnie tam kiedyś wkręcić!” Minęło pięć lat i w końcu się udało! – opowiada.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo