Prywatna kolekcja Audrey Hepburn idzie pod młotek
fot. Getty Images

Gwiazdy

Prywatna kolekcja Audrey Hepburn idzie pod młotek

Zobaczcie, co można będzie kupić na aukcji w Londynie
13.09.2017

Fani Audrey Hepburn mogą ostrzyć pazurki, bo w londyńskim domu aukcyjnym Christie's będzie można wylicytować rzeczy z prywatnej kolekcji aktorki. Pod młotek idzie 500 przedmiotów, których łączna wartość szacowana jest na ok. 400 milionów złotych!

Już 19 września startuje licytacja online

Wśród przedmiotów aukcyjnych znajdują się ubrania i dodatki, gadżety z planów filmowych i mnóstwo innych akcesoriów zebranych w ciągu 40-letniej kariery gwiazdy. Synowie Audrey Hepburn: Sean Ferrer i Luca Dotti nigdy wcześniej nie wystawiali na sprzedaż rzeczy, które po niej odziedziczyli. To pierwsza – i możliwe, że ostatnia – okazja, by wejść w posiadanie czegoś, co było własnością legendarnej aktorki.

W Christie's będzie można kupić m.in. trencz Burberry (cena wywoławcza ok. 30 tys. złotych), jedwabny płaszcz Valentino z lat 70., kolekcję jej ukochanych czółenek projektu Salvatore Ferragamo czy satynową sukienkę Huberta de Givenchy, jej wieloletniego przyjaciela. 

 


Projekty Huberta de Givenchy / źródło: Christie's

Obok kreacji na licytację trafia personalizowana bransoletka bangle Tiffany & Co., którą Audrey Hepburn otrzymała od Stevena Spielberga, oraz tiara, którą miała na sobie podczas premiery filmu „Historia zakonnicy” w 1959 roku. 

Oprócz niepowtarzalnej kolekcji modowej na sprzedaż wystawione zostały m.in.: jej osobiste scenariusze filmowe „Śniadania u Tiffany'ego”, „Sabriny” czy „My Fair Lady”. 

Jeśli nie uda się Wam wziąć udziału w aukcji, możecie zobaczyć wszystkie te przedmioty na stronie internetowej Christie's. Szczęściarze, którzy będą we wrześniu w Londynie, powinni wybrać się do siedziby domu aukcyjnego przy King Street 23 września – wtedy to startuje krótka wystawa przedmiotów należących do Audrey Hepburn. Koniec aukcji (łącznie z online'ową) przewidywany jest na 3 października 2017 roku. 
 

Oryginalny scenariusz filmu „My Fair Lady” / źródło: Christie's
 

Tiara Audrey Hepburn / źródło: Christie's
 

Obraz autorstwa Audrey „My Garden Flowers”

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo