Styl Diane Keaton jest teraz bardziej aktualny niż kiedykolwiek
fot. Getty Images

Styl Diane Keaton jest teraz bardziej aktualny niż kiedykolwiek

Zobaczcie ewolucję stylu tej słynnej gwiazdy
16.09.2017

Diane Keaton, zasiadając w pierwszym rzędzie podczas wyjątkowego pokazu Ralpha Laurena, wzbudziła ogromne zainteresowanie. 71-letnia aktorka w garniturze projektanta wyglądała równie świetnie, co przed 30 laty. I lepiej niż jej koleżanki z pierwszego rzędu Katie Holmes i Jessica Chastain.

Historyczna przyjaźń w świecie mody

Wybieg, który został umieszczony między niemal bezcennymi samochodami z kolekcji projektanta, przejdzie do historii. Podobnie jak współpraca między Diane i Ralphem, która trwa już równo 30 lat. To właśnie w 1977 roku do kin trafił kultowy obraz Woody'ego Allena - „Annie Hall”. Tytułowa bohaterka, grana przez Keaton, zaprezentowała światu androgyniczny styl (z metką Laurena), którego świat tak bardzo potrzebował.

 

Poznaj 14 ciekawostek o Ralphie Laurenie

 

Marka Ralph Lauren była wtedy jeszcze młoda, ale właśnie dzięki Diane Keaton – w przerysowanych marynarkach, krawatach, spodniach od garnituru i męskich koszulach – zaistniała na mapie modowej, wprowadzając do mainstreamu androgyniczność. Ruth Morley, kostiumografka pracująca przy produkcji „Annie Hall”, powiedziała w jednym z wywiadów, że „styl filmowej postaci to tak naprawdę cała Diane”. To ona wylansowała ten trend i pomogła zaistnieć Ralphowi Laurenowi. 

 

Diane Keaton na planie „Annie Hall”

Diane Keaton ikoną stylu

Diane Keaton nieustannie od kilku dekad pożycza ubrania z szafy chłopaka. Niegdyś były to ubrania m.in.: Warrena Beatty'ego i Woody'ego Allena (z którymi była niegdyś w związkach). Dzisiaj konsekwentnie nawiązuje do swoich modowych korzeni, tworząc niepowtarzalną jakość. Jej szalone stylizacje od lat budzą zarówno śmiech i zachwyt, jak i zażenowanie. Ale ona nigdy nie przejmowała się tym, co myślą o niej inni, a mając do siebie ogromny dystans, potrafiła stworzyć własny styl, który sprawił, że dziś jest ikoną mody. 

 

 

The Best Ever #dianekeaton

A post shared by Francesco Tarabuzzi (@ftarabuzzi) on Sep 13, 2017 at 10:41am PDT

 Zajrzyjcie do galerii i zobaczcie jej stylizacje na przestrzeni lat:

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie