Najpiękniejsze gwiazdy na Ziemi są starsze niż myślicie. Ile naprawdę mają lat?!
fot. Getty Images

Gwiazdy

Najpiękniejsze gwiazdy na Ziemi są starsze niż myślicie. Ile naprawdę mają lat?!

Nie zgadniecie kiedy w rzeczywistości się urodziły
14.10.2017

Tygodnik „People” jest najlepiej sprzedającym się magazynem w Stanach Zjednoczonych. A 44 miliony czytelników sprawia, że jest to zarazem jeden z tytułów o największym zasięgu na świecie. Może dlatego tak wiele osób liczy się z jego dorocznym rankingiem najpiękniejszych ludzi na świecie? No właśnie, jak to jest z tym pięknem?

Według badań JAMA Dermatology journal zmieniła się percepcja pojmowania piękna, a co za tym idzie wieku. W końcu 49-letnia Julia Roberts po raz trzeci znalazła się na najwyższym stopniu podium. Mimo że w Hollywood jest wiele pięknych gwiazd o połowę młodszych od niej. Czy coś się zmieniło w świecie, który dotychczas zaślepiony był kultem młodości?

 

Harper's Bazaar w rozmowie z Julią Roberts

 

Naukowcy z Boston University School of Medicine przeanalizowali urodę 50 gwiazd, które znalazły się na liście pierwszego rankingu People „World's Most Beautiful” w 1990 roku i porównali je ze 135 sylwetkami, które trafiły na listę w 2017 roku. Okazuje się, że 27 lat temu średni wiek gwiazd, które trafiły na listę wynosił 33.2, zaś w 2017 – prawie 39 lat (dokładnie 38.9). 

Ile lat mają znane gwiazdy?

W tym roku na listę trafiło sporo gwiazd powyżej 35. roku życia, które na pewno podniosły poprzeczkę wieku. Oprócz prawie 50-letniej Julii Roberts na szczycie listy, magazyn „People” docenił 41-letnią Reese Witherspoon, 36-letnią Alicię Keys, 36-letnią Kristen, 36-letnią Michelle Williams, 36-letnią Kristen Bell, 63-letnią Oprah Winfrey czy 52-letnią Violę Davis.

Z badań przeprowadzonych na uniwersytecie w Bostonie wynika również, że nasza percepcja piękna zmienia się. Coraz rzadziej rozróżniamy nie tylko wiek, ale i kolor skóry. Czyżby świat szedł w dobrym kierunku?

 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo