Kontrowersyjny projektant Stefano Gabbana ma dosyć bycia gejem
fot. Getty Images

Gwiazdy

Kontrowersyjny projektant Stefano Gabbana ma dosyć bycia gejem

Współtwórca jednego z największych brandów w historii znów zaskakuje
19.12.2017

Stefano Gabbana już nie chce być nazywany gejem

55-letni włoski projektant i współtwórca marki Dolce & Gabbana wzbudza kolejne kontrowersje. Wieloletni partner Domenico Dolce wyznał ostatnio w wywiadzie dla dziennika Corriere della Sera wyznał, „Nie chcę być nazywany gejem, bo jestem po prostu mężczyzną. Tyle. (...) Słowo «gej» zostało wymyślone przez ludzi, którzy lubią szufladkować. A ja nie chcę być identyfikowany z moimi wyborami seksualnymi”. Dla odmiany, tym razem ma rację.

 

Stefano Gabbana oskarża o plagiat Karla Lagerfelda

 

Ten sam designer wypowiadał się jakiś czas temu na temat  jednopłciowych związków. Stefano Gabbana powiedział wtedy, że według niego dziecko powinno mieć ojca i matkę, czyli tradycyjną rodzinę. Burza wokół tej wypowiedzi rozpętała się ogromna. To wtedy powstał hashtag #boycottDolce&Gabbana. Innym razem oskarżył o plagiat Karla Lagerfelda i wszedł w medialną dysputę z Miley Cyrus. 

„Pomyślałem, że mógłbym, jako osoba znana, pomóc rozprzestrzenić się nowej kulturze – opartej dla odmiany nie na prawach gejów, a prawach człowieka. Bo bycie człowiekiem jest ważniejsze od bycia gejem, heteroseksualistą czy biskesualistą”, dodał w wywiadzie dla Corriere della Sera.

Myśl jaka mu przyświeca jest bardzo słuszna, jednak proces zmiany świadomości i postrzegania ludzi przez różne pryzmaty będzie niezwykle trudny. 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo