Księżna z Kentu przeprasza za rasistowski incydent z Meghan Markle
fot. Getty Images

Gwiazdy

Księżna z Kentu przeprasza za rasistowski incydent z Meghan Markle

O co chodziło?
28.12.2017

Rasistowska broszka wstrząsnęła opinią publiczną

Księżna Michael z Kentu to jedna z najpopularniejszych członkiń brytyjskiej rodziny królewskiej ostatnich dni. I to wcale nie ze względu na wysmakowany styl czy niezaprzeczalną urodę. Urodzona jako baronessa Marie Christine Anna Agnes Hedwig Ida z domu von Reibnitz to małżonka księcia Michała z Kentu. Księżna pojawiła się na wystawnym lunchu świątecznym wyprawionym przez królową. Na tej samej uroczystości, na której po raz pierwszy książę Harry przedstawił szerszemu gronu rodzinnemu swoją przyszłą małżonkę Meghan Markle.

 

Meghan Markle i jej najlepsza stylizacja jako narzeczonej

 

 

Nic nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że księżna miała na sobie broszkę przedstawiającą czarnoskórą postać w stroju imperialnego służącego (niewolnika). Meghan, której matka jest Afroamerykanką, mimo jasnej karnacji, jest mulatką. Media przez całe święta rozpisywały się o nad wyraz niefortunnym wyborze biżuterii. Wielu zarzucało jej rasistowski przytyk – w końcu Meghan Markle będzie pierwszą czarnoskórą członkinią rodziny królewskiej. Inni bronili ją i mówili, że to zwykła omyłka.

Teraz jak donosi amerykański serwis TMZ, księżna Michael z Kentu przeprasza za swój wybór, który mógł być omylnie odczytany. Wiele osób jednak nie wierzy w jej dobre intencje. A jakie jest Wasze zdanie? Zwykła pomyłka, czy podły chwyt poniżej pasa?

 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo