Sally Hansen: poznajcie bliżej historię niezwykłej kobiety
fot. materiały prasowe Coty

Sally Hansen: poznajcie bliżej historię niezwykłej kobiety

Kim była założycielka znanej marki kosmetycznej?
11.03.2018

Kim była Sally Hansen?

Jej nazwisko znane jest na całym świecie. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że za tym słynnym brandem kryje się prawdziwa kobieta. Bizneswomen, wizjonerka, dziennikarka, której tożsamość była zagadką przez wiele lat. A to za sprawą perturbacji związanych firmą, która wielokrotnie zmieniała właściciela. Dopiero kilka lat temu, po tym gdy koncern Coty wykupił brand i postanowił odszukać prawdziwą Sally. 

Żmudna praca zaczęła się od znalezienia 49,120 kobiet o tym samym imieniu. Z tego udało im się zakroić poszukiwania do 14,000, aż trafili na kobietę o imieniu Sally, która w swoim życiorysie miała pracę dla Sally Hansen Cosmetic. Po nitce do kłębka, odnaleźli dwóch żyjących krewnych kobiety, czego się od nich dowiedzieli? 

Sally Hansen (panieńskie Finney, Hansen zyskała po ślubie z doktorem Adolfem Hansenem) urodziła się w stanie Kansas w 1908 roku. Jej rodzina prowadziła sklep drogeryjny La Finné. Jako nastolatka przeprowadziła się do Kalifornii, by próbować szczęścia jako tancerka. Znana była z dobrego stylu i bijącej od niej energii dlatego też udało się jej prowadzić kolumnę beauty w dzienniku Los Angeles Times. Z dzisiejszych, zachowanych tekstów Hansen wynika, że jej teksty pisane były w pierwszej osobie, kosmetyki i zabiegi, o których pisała testowała na sobie – była blogerką urodową tamtych czasów.

W roku 1935 rozwija rodzinny biznes a także tworzy własne zapachy perfum i formuły kosmetyczne. W 1945 roku przeprowadza się do Nowego Jorku i tam rozwija markę pod własnym nazwiskiem. Pierwszym produktem, który pojawia się na rynku z jej logo jest odżywka do paznokci „Hard As Nails”, która do dzisiaj jest bestsellerem. Co ciekawe pierwszą etykietę i logo Sally Hansen tworzy jej trzeci mąż Jack Newton, który jest młodszy od pani Hansen o 11 lat.

Jej firma rozwija się w zawrotnym tempie, jednak w 1962 roku sprzedaje swoje niewielkie kosmetyczne imperium za prawie 1,5 miliona dolarów. Niestety cztery lata później Sally Hansen umiera, mając zaledwie 56 lat. Brand, który stworzyła od postaw zmienia kilkukrotnie właściciela, a ludzie zapominają, że za marką stała kobieta warta naśladowania. Całe szczęście po latach, przywracamy Sally Hansen twarz. Jesteśmy pewne, ze następnym razem, gdy traficie na kosmetyki tej marki, spojrzycie na nie trochę inaczej.

 

Sally Hansen w lata 40. XX wieku / zdjęcie: archiwa Coty, Sally Hansen

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie