Królowa Elżbieta II nosiła te buty zanim to było modne
fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II nosiła te buty zanim to było modne

Domyślacie się, o jakie chodzi?
22.03.2018

Jeśli wciąż wahacie się, czy warto w nie zainwestować, mimo że już mają je wszystkie topowe blogerki, po lekturze tego artykułu nie będziecie mieć wątpliwości. W końcu królowa nie może się mylić! A to właśnie Elżbieta II jest największą fanką butów, które od kilku sezonów są jednym z najbardziej pożądanych przez fashionistów modeli.

 

Jakiej muzyki słucha Elżbieta II na swoim iPodzie?

Królowa Elżbieta II w butach z klamrą w kształcie wędzidła

Mowa o mokasynach zdobionych klamrą w kształcie końskiego wędzidła, jakie od kilku sezonów lansuje domu mody Gucci. I które są jego absolutnym bestsellerem, pozostając atrybutem znających się na trendach miłośników klasycznej elegancji. Jeśli jednak butom monarchini przyjrzycie się bliżej, dostrzeżecie nieco wyższy niż u Gucci obcas. I próżno w sklepach włoskiej marki szukać pary, jaką nosi Elżbieta II. Królowa wybrała bowiem łudząco podobny model pochodzący z oferty Anello and Davide – londyńskej firmy obuwniczej działającej od 1922 roku, zgodnie z zasadami tradycyjnego rzemiosła. 

 

Mokasyny z H&M wyglądają niemal identycznie jak te od Gucci

Ostatnio w butach z charakterystyczną klamrą pokazała się w marcu (co najmniej dwukrotnie!), wcześniej – w grudniu, październiku, lipcu czy marcu ubiegłego roku. A po raz pierwszy – chyba w latach 8o.! Możemy więc wnioskować, że to jej ulubiony model. I że jest prawdziwą trendsetterką! Zaskoczeni?

2015 r. / fot. Getty Images

2012 r. / fot. Getty Images

2017 r. / fot. Getty Images

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie