Karl Lagerfeld znów szokuje. Co mówi o globalnym ruchu #METOO?
fot. Getty Images

Karl Lagerfeld znów szokuje. Co mówi o globalnym ruchu #METOO?

Ma go dosyć!
16.04.2018

Karl Lagerfeld o ruchu #METOO

Niemiecki projektant znów szokuje. Kilka lat temu opinię publiczną oburzyła jego postawa wobec ludzi z Europy Wschodniej. Teraz Karl Lagerfeld uderza w globalnych ruch kobiet #METOO. Większość z Was na pewno słyszała o akcji, która została zapoczątkowana w USA. Kobiety Hollywood postanowiły przerwać milczenie. Przez ten ogólnoświatowy zryw kobiet, na jaw wyszło wiele koszmarnych obyczajów, które były przez lata normalnością. Jednak nie tylko na Hollywood się skończyło – kobiety walczą o swoje prawa na całym świecie, łącznie z branżą modową, gdzie modelki i modele byli wykorzystywani seksualnie. Akcja wciąż zbiera żniwa i padają kolejne oskarżenia. Ciekawi Was zatem co na ten temat ma do powiedzenia Karl?

Dyrektor artystyczny Chanel i Fendi w wywiadzie dla magazynu Numéro powiedział, „Mam dosyć tego całego #MeToo. Ale to co szokuje mnie najbardziej, to że wiele gwiazdeczek potrzebowało dwudziestu lat, by przypomnieć sobie co się wydarzyło. Nie wspominając już o tym, że w większości przypadków nie ma faktycznych świadków, oskarżenia są rzucane w eter”.

Projektant uważa, że to wszystko idzie w złym kierunku i źle wpływa na jego pracę, jako designera, „To jest niedopuszczalne, bym musiał pytać modelki, której pracą jest pozowanie, czy czuje się komfortowo pozując”, drwi Karl Lagerfeld. Czy uważacie, że słynny projektant ma trochę racji w tym, co mówi?

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie