Bo Derek, ikona stylu lat 70. o tym czemu kostiumy jednoczęściowe  są najbardziej sexy
fot. Getty Images

Bo Derek, ikona stylu lat 70. o tym czemu kostiumy jednoczęściowe są najbardziej sexy

Co powiedziała w jednym z wywiadów?
13.06.2018

Bo Derek i najseksowniejsze stroje kąpielowe

Aktorka i modelka w latach 70. i na początku następnej dekady była ikoną stylu. Uznawaną za jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie. A wszystko przez kilka niezwykle kultowych już ról – m.in. Jenny w obrazie „10” Z Dudley'em Moorem w roli głównej. To właśnie z tego filmu pochodzi stylizacja, która przeszła do historii kina i na dobre wpisała się do kanonów mody. 

Urodzona w 1956 roku Bo Derek zagrała postać nieziemsko pięknej, niemal magicznej kobiety, w której zakochuje się główny bohater. Warkoczyki (zwane kortezami) na włosach, zakończone koralikami sprawiały, że aktorka wyglądała bardzo egzotycznie. Jednak najważniejszy w tym wszystkim był jednoczęściowy strój kąpielowy. Niby mniej seksowny od odkrywającego więcej bikini, a jednak wywarł ogromne wrażenie. Do dziś jest inspiracją, „Jest coś  ponadczasowego, niemal tajemniczego w prostym, cielistym, jednoczęściowym stroju kąpielowym. «Zasłanianie» jest bardziej sugestywne i działa na wyobraźnię. Myślę, że gdyby moja postać z filmu «10» nosiła wtedy czerwone lub czarne bikini, byłaby zbyt banalna, by stworzyć poczucie fantazji”. powiedziała w rozmowie z amerykańskim InStyle Magazine Bo Derek. Zgadzacie się z aktorką?

Jednoczęściowy strój w odcieniu nude zakrywając ciało, sprawia złudzenie całkowitej nagości. A to działa na zmysły lepiej niż najbardziej skromne bikini?


Bo Derek na planie filmu „10”, rok 1979 / fot. Warner Brother, Getty Images


Strój kąpielowy MUUV.pl, ok. 159 zł

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie