Spódnica, którą noszą Meghan Markle i królowa Letizia jest hitem tej jesieni
fot. Getty Images

Spódnica, którą noszą Meghan Markle i królowa Letizia jest hitem tej jesieni

Królowała też na wybiegach.
07.11.2018

Najpierw, podczas swojej oficjalnej podróży do Nowej Zelandii, założyła ją księżna Meghan. Nie trzeba było jednak czekać długo, by postawiła na nią także inna arystokratka. Konkretnie – hiszpańska królowa Letizia. Obie słyną przecież z zamiłowania do elegancji w klasycznym wydaniu – niepozbawionej jednak nawiązań do najświeższych trendów. Ostatni ich wybór jest tego najlepszym przykładem. Przedstawicielki królewskich rodzin pokazały się bowiem w plisowanych spódnicach midi. W tym sezonie – ostatnim krzyku mody.

Królowa Letizia pokazała się w sukience z Zary.

Królowa Letizia i księżna Meghan w plisowanych spódnicach midi

Pierwsza postawiła na spódnicę w swoim ulubionym granatowym odcieniu (oczywiście od Givenchy), dobierając do cienki sweterek w tym samym odcieniu.

fot. Getty Images

Druga wolała model w bardziej spektakularnej, i równie modnej wersji, bo ze srebrzystej, brokatowej dzianiny. Zestawiła go zresztą z bardzo podobnym sweterkiem, na który zarzuciła prosty płaszcz.

fot. Getty Images

fot. Getty Images

To nie pierwszy raz, kiedy Meghan i Letizia ubrały się do siebie podobnie. Już wcześniej obie dały się poznać z zamiłowania do tradycyjnych szmizjerek.

Plisowana spódnica – Trend na jesień 2018

Podejrzewamy jednak, że w tym sezonie w plisowanych spódnicach będą chodzić nie tylko one, ale i wszystkie fashionistki. W końcu model królował na najważniejszych światowych wybiegach. W swoich kolekcjach na jesień-zimę 2018/19 zaprezentowali go między innymi: Balenciaga, Altuzarra, JW Anderson czy Poiret. Nie zastanawiajcie się więc, czy warto w niego zainwestować. Plisowane spódnice wracają do mody regularnie (a może właściwie nigdy z niej nie wychodzą?). Pleats please (z ang. plisy poproszę – przyp. red.) – zakrzyknął na początku lat 90. XX wieku japoński projektant Issey Myiake, nazywając tak najbardziej przełomową ze swoich kolekcji (a następnie całą linię ubrań). Jak widać, hasło aktualne jest do dziś.

Sukienka z sieciówki, która latem była bestsellerem, doczekała się jesiennego odpowiednika.

Balenciaga, jesień-zima 2018/19 / fot. ImaxTree / agencja Free

Altuzarra, jesień-zima 2018/19 / fot. ImaxTree / agencja Free

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie