Wszystko, co warto wiedzieć o dziecku Meghan i Harry'ego
Książę Harry i księżna Meghan / fot. Getty Images

Wszystko, co warto wiedzieć o dziecku Meghan i Harry'ego

Kiedy się urodzi, jak będzie mieć na imię i jaki będzie nosić tytuł nowe royal baby.
12.04.2019

Wszystko, co (dotychczas) wiadomo o royal baby

Choć Buckingham Palace oficjalnie oświadczył wczoraj, że księżna Meghan i książę Harry szczegóły dotyczące narodzin ich pierwszego dziecka, pragną zachować w tajemnicy, spekulacjom i plotkom nie ma końca. Do tego stopnia, że można się w nich pogubić. Dlatego najważniejsze informacje na temat royal baby postanowiliśmy zgromadzić w jednym miejscu. Oto one. 

Kiedy się urodzi oraz które będzie w kolejce do tronu?

Pierwsze dziecko księżnej i księcia Sussex na świat ma przyjść jeszcze tej wiosny – konkretnie w drugiej połowie kwietnia. Termin porodu szacowany jest na koniec miesiąca. Zgodnie z tradycją nowo narodzone w rodzinie królewskiej dziecko prezentowane jest niedługo po narodzinach na schodach szpitala. To właśnie wtedy oficjalnie podawana jest płeć i waga dziecka. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, książę Harry i księżna Meghan woleliby jednak tego uniknąć. Fotograf rodziny królewskiej Tim Rooke, który przed szpitalem Świętej Marii w Londynie na zdjęciach uwiecznił całą trójkę dzieci księżnej Kate i księcia Williama, w wywiadzie dla magazynu Cosmopolitan wyznał: „Nie sądzę, że zrobimy to samo z dzieckiem księżnej Sussex. Wydaje mi się, że po narodzinach w ogóle go nie zobaczymy”.  Podkreślając, że przed każdym z porodów księżnej Kate otrzymał szczegółowy plan realizacji zdjęć, którego teraz zabrakło. To, że zdjęcia nie będzie w ogóle jest więc wielce prawdopodobne. Tym bardziej, że w ostatnim czasie Harry i Meghan oddzielili się od reszty rodziny, wyprowadzając z Kensington Palace i przenosząc do posiadłości Frogmore w Windsorze. A także zakładając własne konto na Instagramie. Meghan postanowiła także samodzielnie wybrać sztab lekarzy, który uczestniczyć będzie przy porodzie, zamiast zdać się na ekipę, która dotychczas sprawowała pieczę nad porodami w rodzinie królewskiej. 

Zdaniem fotografa książę Harry i księżna Kate mogą wyłamać się z rodzinnej tradycji, jako, że Harry jest dopiero szósty w kolejce do tronu, a jego potomek będzie plasował się na pozycji siódmej. Nie będzie musiał więc być na świeczniku. 

Książę i księżna Sussex / fot. Getty Images

Jak będzie miało na imię i jaki tytuł otrzyma dziecko Meghan i Harry'ego?

Choć płeć dziecka oficjalnie nie jest jeszcze znana, chodzą słuchy, że urodzi się dziewczynka. Fani Meghan i Harry'ego są przekonani, że otrzyma imię Diana. I rzeczywiście jest to jedno z najpoważniej branych pod uwagę imion. Jakie są inne? Elizabeth, Victoria albo Alexandra – jeśli rzeczywiście będzie to dziewczynka. A jeśli chłopiec – Edward, William, Arthur, James albo Henry. Wygląda więc na to, że w kwestii imienia, Harry i Meghan pozostaną tradycjonalistami (królowa Elżbieta może więc odetchnąć z ulgą). W przeciwieństwie do dzieci Kate i Williama, potomek Harry'ego i Meghan nie dostanie królewskiego tytułu, chyba, że zażyczy sobie tego królowa. Najbardziej prawdopodobne jest, że będzie tutułowane lordem lub damą (a nie księciem czy księżniczką). Jako nazwisko przyjmując – Sussex, jako że po swoim ślubie w maju ubiegłego roku Harry i Meghan przez królową zostali mianowani księciem i księżną Sussex. Stay tuned!

Księżna Meghan w sukience z H&M i z jedną z najbardziej ikonicznych it-bags.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie