Właśnie powstała lalka Barbie inspirowana... Davidem Bowie!
Bavid Bowie jako Ziggy Stardust / fot. Getty Images

Właśnie powstała lalka Barbie inspirowana... Davidem Bowie!

A konkretnie Ziggym Stardustem.
12.07.2019

Powstała lalka Barbie inspirowana Davidem Bowie

Swojej lalki Barbie doczekały się już Gigi Hadid, Adwoa Aboah czy Iris Apfel. Swoją lalkę miał również... Karl Lagerfeld. Teraz firmę Mattel zainspirował kolejny słynny mężczyzna – zmarły przez trzema laty David Bowie, jeden z najwybitniejszych artystów wszech czasów. A konkretnie jedno z jego muzycznych wcieleń – niezapomniany Ziggy Stardust!

David Bowie jako Ziggy Stardust, 1973 r.David Bowie jako Ziggy Stardust, 1973 r. / fot. Getty Images

Najnowsza lalka ma więc krótkie czerwone włosy i ubrana jest w błyszczący kostium w czerwone paski, czerwone kozaki na grubej platformie i wielkie srebrne kolczyki z motywem gwiazdek. Na czole „namalowane” ma złote koło, z jakiego na początku kariery słynął muzyk. Skąd to wiemy? Z Instagramu, bo to właśnie za jego pośrednictwem Mattel poinformowała o najnowszym projekcie.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Musician Artist Icon Introducing #Barbie as #DavidBowie , the pioneer of sound and vision whose music continues to show the world how to reach for the stars!

A post shared by Barbie (@barbie) on

Lalka powstała z okazji 50-lecia nagrania albumu Bowiego Space Oddity (drugiego krążka w dorobku artysty), który swoją premierę miał w 1969 roku w listopadzie. Inspirowana Bowiem Barbie już pojawiła się na stronie internetowej producenta. Kosztuje 50 dolarów. To model kolekcjonerski.

Wszystko, co powinniście wiedzieć o Barbie.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie