Lwice salonowe
1998, Kate Moss / fot. Getty Images

Lwice salonowe

Ranking największych imprezowiczek, które dobrą zabawę podniosły do rangi sztuki.
24.02.2016

Piękne, zabawne i z ogromnym apetytem na życie. Od tańczącej charlestona pisarki Zeldy Fitzgerald, przez Paris Hilton i Nicole Richie, brylujące w luksusowych lokalach Los Angeles, po Kendall i Gigi, bez których nie może się odbyć żadna modowa impreza z prawdziwego zdarzenia.

 

1935, Zelda Fitzgerald (na zdjęciu z mężem Francisem Scottem Fitzgeraldem)

Jej sława sięgała od Nowego Jorku, przez Paryż aż po Riwierę Francuską. Mimo że jej prywatne życie dalekie było od ideału, to amerykańska powieściopisarka zadawała szyku na przyjęciach godnych wielkiego Gatsby'ego.

 fot. Getty Images

1956, Edie Sedgwick (na zdjęciu z Andym Warholem)

Amerykańska aktorka błyszczała na scenie Factory – bardzo popularnego miejsca na klubowej mapie Nowego Jorku w latach 60.

 

  fot. Getty Images

1975, Jerry Hall

To zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów. Jerry Hall wiedziała, jak wyróżnić się na parkiecie legendarnego klubu Studio 54.

 

  fot. Getty Images

1977, Bianka Jagger

Wyobraź sobie byłą aktorkę, dziś panią adwokat i Ambasadorkę Dobrej Woli Rady Europy, która wjeżdża do dyskoteki (Studio 54) na... koniu z białymi gołębiami w dłoniach, a przy tym wygląda obłędnie! Gdzie był Instagram, kiedy go naprawdę potrzebowaliśmy?

 

  fot. Getty Images

1978, Debbie Harry

Wokalistka zespołu Blondie w wielkim stylu podbijała punkowe kluby Nowego Jorku.

 

  fot. Getty Images

1978, Grace Jones

Od zawsze każdą imprezę potrafi zmienić w show (głównie swój). Wie, jak zrobić naprawdę wielkie wejście i zaskoczyć wszystkich gości i gospodarzy!

 

 fot. Getty Images 

1986, Madonna

Urodzona party girl! W latach 80. nie miała sobie równych.

 

  fot. Getty Images

1995, Drew Barrymore

Jest nie tylko aktorką, ale mamą i kobietą biznesu. Jednak zanim się ustatkowała, w latach 90. tańczyła na czerwonym dywanie, nie zwracając uwagi na tłum fotografów – i taką Drew pokochały miliony fanów.

 

  fot. Getty Images

1998, Kate Moss

Można się od niej uczyć nie tylko, jak się bawić, ale przede wszystkim jak rewelacyjnie wyglądać następnego dnia! Kate opanowała obie te sztuki do perfekcji, dlatego swoje 5 minut wykorzystała do maksimum.

 

  fot. Getty Images

2004, Paris Hilton i Nicole Richie

Duet, bez którego nie mogła odbyć się żadna impreza w Los Angeles, zawsze w towarzystwie paparazzi. Dziś ich drogi rozeszły się definitywnie, ale Paris nie zrezygnowała z szampańskiej zabawy i solo miksuje sety w Vegas i na Ibizie.

 

  fot. Getty Images

2005, Lindsay Lohan

W imprezowym szaleństwie posunęła się o krok za daleko, niemniej nie mogło jej zabraknąć w tym zestawieniu.

 

  fot. Getty Images

2013, Cara Delevinge

Dziewczyna ma charakterek, ale też doskonale wie, jak się bawić!

 

  fot. Getty Images

2015, Gigi Hadid i Kendall Jenner

Najsłynniejsze party girls nowej generacji. Nie tylko potrafią się dobrze bawić i świetnie wyglądają, ale też cały czas dokumentują to na Instagramie.

 

  fot. Getty Images

Źródło: HarpersBazaar.com

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie