Rok Muminków?
źródło: instagram.com/moominofficial

Kultura

Rok Muminków?

Rok 2017 będzie należał do nich!
10.01.2017

Jak donosi WGSN, czyli światowej sławy firma prognozująca trendy, w 2017 roku najmodniejsze będą... muminki! I choć gadżetami z uroczymi bohaterami książek Tove Jansson otaczamy się już od kilku miesięcy (a następnie fotografujemy się z nimi, a zdjęcia publikujemy na Instagramie), w tym roku całkiem stracimy dla nich głowę!

 

 

Podobnie jak marka Aalto, która muminkom dedykowała kolekcję na wiosnę i lato.

 

Aalto, wiosna-lato 2017 / fot. ImaxTree / agencja Free

 

Z okazji stulecia niepodległości Finlandii główny „towar eksportowy” tego kraju (zaraz po Świętym Mikołaju) może liczyć na niemałą promocję. Na 9 maja w Tampere, czyli miejscowości na południu kraju, planowane jest otwarcie nowego muzeum muminków. Poświęcona im ekspozyjcja zajmie ponad 1000 metrów kwadratowych! W tym roku także w Japonii, nad jeziorem Miyazawa, powstać ma pierwszy położony poza Finlandią park rozrywki dedykowany sympatycznym bohaterom.

Ci, którzy nie mogą się już doczekać, powinni najpierw wybrać się do Londynu. Do 28 stycznia w tamtejszej Dulwich Picture Gallery oglądać można wystawę ponad 150 prac Tove Jansson, ze szkicami wymyślonych przez nią stworów na czele. Wakacje śladami muminków? Czemu nie! Nie zapomnijcie zabrać odpowiedniej lektury!

 

 

Happy #Friday #Moomin

A photo posted by Moomin (@moominofficial) on Oct 27, 2016 at 10:55pm PDT


Zobacz także: Znamy kolor roku 2017!

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo