„Diabeł ubiera się u Prady” na Broadwayu
fot. materiały prasowe

„Diabeł ubiera się u Prady” na Broadwayu

Miranda Priestly powraca!
27.01.2017

Powieść Lauren Weisberger z 2003 roku doczeka się teatralnej adaptacji. Koncepcja powstaje już od dwóch lat, ale dopiero wczoraj złożono podpisy na kontraktach.

Trzy lata po premierze książki Diabeł ubiera się u Prady wytwórnia 20th Century Fox nakręciła ekranizację z Meryl Streep i Anne Hathaway w rolach głównych. Teraz przyszła pora na zawojowanie Broadwayu. Jak podaje The New York Times, historię na deski teatru przełożą: dramaturg Paul Rudnick i gwiazda muzyki Elton John. O to, by musical odniósł sukces ma zadbać producent Kevin McCollum oraz firmy Fox Stage Productions (teatralna wersja słynnej filmowej wytwórni) i Rocket Entertainment, prowadzona przez Davida Furnisha, męża Eltona Johna.

Warto przypomnieć, że wokalista i kompozytor ma już doświadczenie w pracy na Broadwayu m.in. za sprawą muzyki stworzonej do Króla Lwa. A tym, którzy jeszcze nie mieli okazji obejrzeć filmowej wersji Diabła..., wyjaśnimy, że to opowieść o osobistej asystentce wpływowej redaktor naczelnej prestiżowego magazynu o modzie. Coś Wam to mówi?

Zobacz także: 17 rzeczy, których nie wiedzieliście o filmie „Diabeł ubiera się u Prady”!

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie