„W-arte! Impro Show”, czyli celebryci na free style'u
fot. materiały prasowe

Kultura

„W-arte! Impro Show”, czyli celebryci na free style'u

Platforma artystyczna W-arte! i teatr Ab Ovo zmuszają gwiazdy kolorowych magazynów do konfrontacji z samymi sobą
18.05.2017

Był już teatr jednego aktora i (od czasu do czasu) teatr jednego widza, teraz przyszedł czas na teatr jednego spektaklu – bo każde przedstawienie z cyklu W-arte! Impro Show, który już 18 maja zostanie zainaugurowany w warszawskim klubie Klubie Rejs na nadwiślańskiej Płycie Desantu (kolejne spektakle 20 i 21 maja w Kinie Elektronik), jest kompletnie inne. 

 

Festiwal Docs Against Gravity po raz pierwszy w... wirtualnej rzeczywistości.

 

Wielka improwizacja z gwiazdami

W spektaklach W-arte! Impro Show Anna Czartoryska-Niemczycka, Ela Romanowska, Adam Fidusiewicz, Ludwik Borkowski, Kacper Kuszewski i Iza Lach zostaną rzuceni na pastwę widzów. Celebryci związani z prowadzoną przez Romę Gąsiorowską platformą artystyczną W-arte! nie będą mieć pojęcia, co wydarzy się za chwilę, zostaną zmuszeni do gry bez scenariusza i wymyślania ripost na poczekaniu. Przez 1,5 godziny będą próbować stawać na wysokości zadań, które wymyśli im publiczność, i to bez najmniejszej szansy „ucieczki” choćby na chwilę za kulisy. Spektakle W-arte! Impro Show to coś w rodzaju popularnego improwizowanego serialu komediowego Spadkobiercy. Tyle że do kwadratu.

 

fot. materiały prasowe

Teatralna wolna amerykanka

W języku teatralnym improwizacje na scenie nazywa się sportami aktorskimi. Tu bowiem widz przestaje być petentem i staje się aktywnym uczestnikiem – nie tylko aktorem (bierze czynny udział w sztuce), ale też autorem (bo jego sugestie decydują o przebiegu wieczoru). By odnaleźć się w sytuacji zaproponowanej przez niego, aktor występujący na scenie musi mierzyć się z samym sobą i swoimi słabościami, często wręcz walczyć z własnym umysłem.

Podczas W-arte! Impro Show w szrankach celebrytów z samymi sobą będą wspierać zaprawieni w improwizacji mistrzowie z teatru Ab Ovo, którzy już od 7 lat uprawiają na scenie aktorską wolną amerykankę. Zapowiada się niezła zabawa.


Spektakle z cyklu W-arte! Impro Show będą grane cyklicznie. Informacji o czasie i miejscu teatralnych improwizacji z gwiazdami szukaj na W-arte.pl

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo