6 festiwali, na które warto pojechać jeszcze tego lata!
fot. Getty Images

Kultura

6 festiwali, na które warto pojechać jeszcze tego lata!

Który najbardziej pasuje do Ciebie?
28.07.2017

Który festiwal pasuje najbardziej do Ciebie?

Nawet jeśli myślisz, że muzyczne festiwale to nie są imprezy dla Ciebie, przyjrzyj się naszym propozycjom, a na pewno przy którejś pojawi się myśl: o, to jest super! Czy lubisz imprezy do rana, czy wolałabyś się wyciszyć; czy kochasz atmosferę campingu, czy nie zmrużysz oka pod namiotem; czy najważniejsza jest dla Ciebie zabawa, czy spotkania z prawdziwymi artystami – na naszej liście znajdziesz imprezę, która będzie idealnie pasowała do Twojej osobowości.

1. Jeśli chcesz się znaleźć w innym świecie

Burning Man

O tym festiwalu mówią: neopogańskie święto w stechnicyzowanym świecie. Do Newady, na pustynię Black Rock, przyjeżdża co roku kilkadziesiąt tysięcy ludzi, by przez kilka dni pożyć w innej rzeczywistości. Żyje się tam według alternatywnego dekalogu, między innymi wszystko jest za darmo albo opiera się na handlu wymiennym. Ludzie noszą barwne stroje, poruszają się wymyślnymi pojazdami, mieszkają w prowizorycznych konstrukcjach, które ustawiają na pustyni. Całość przypomina spontaniczny spektakl bez podziału na wykonawców i publiczność. W samym centrum stoi wielka kukła Burning Mana, a jej podpalenie kończy imprezę. Wiele z wznoszonych przez gości instalacji to dzieła sztuki, które również kończą swój żywot widowiskowym podpaleniem. W tym roku na Burning Man zagrają m.in. Nico Stojan, Madmotormiquel, Unders, Amine K, KMLN, Jake The Rapper.

Zapisz w kalendarzu: 27 sierpnia – 4 września, Pustynia Nevada.

 

2. Jeśli nie lubisz popu

Shambala

Na tym niewielkim brytyjskim festiwalu nie znajdziecie gwiazd z czołowych miejsc list przebojów, za to spotkacie mnóstwo wykonawców niezależnych, oryginalnych, grających unikatową, niszową muzykę od Litwy po Afrykę i Azję. A między koncertami trudno się nudzić, mając do dyspozycji party w różnych stylach, łąkę medytacji, występy kabaretowe, kluby dyskusyjne, pokazy kina niezależnego, strefę rękodzieła, warsztaty tańca etc. Kiedy i gdzie? Od 24 do 27 sierpnia w Northamptonshire. 

 

3. Jeśli przy okazji chcesz się opalać

Dimension

Niesamowita sceneria (festiwal odbywa się częściowo w podziemiach XIX-wiecznego Fortu Punta Christo, a częściowo na plażach), siedem scen, najróżniejsze muzyczne style i gatunki (wystąpią m.in. Jeff Mills, Dam Funk, Goldie, Mala, Yussef Kamaal czy Kode 9) i słynne imprezy na łodziach ze świetną obsadą didżejską. Między 30 sierpnia a 4 września w Chorwacji po prostu trzeba być.

4. Jeśli lubisz się śmiać

Bestival

Peace, love, dancing and fun. Bestival to festiwal dla ludzi z dużym poczuciem humoru. Odbywa się od 2004 roku na brytyjskiej wyspie Wight. W tym roku wystąpią między innymi The XX, A Tribe Called Quest i Pet Shop Boys. A wśród atrakcji dodatkowych namiot Bollywood, raj hedonistów Caravanserai, największa na świecie wyrzutnia confetti i confetti disco, pokazy sztucznych ogni, karnawałowe parady i serwujący margheritę Sugar Skulls Cocktail Bus prosto z Meksyku. Termin: 7 –10 września.

 

Our Year of Colour awaits... #Bestival17 #BestivalColour

A post shared by Bestival (@bestival) on Jul 7, 2017 at 5:38am PDT

5. Jeśli lubisz wszystko na najwyższym poziomie

Festival No 6

Reklamuje się hasłem: festiwal niepodobny do innych. I nie jest to pusty slogan. Tu na równi z muzyką ważna jest kultura i sztuka. W cyklu No.6 Academy odbywać się będą warsztaty z artystami, pisarzami i intelektualistami, którym patronuje The Guardian. Nawet jedzenie jest na najwyższym poziomie – zapomnijcie o banalnej pizzy, tu można skosztować dań z hotelu Portmeirion wyróżnionego gwiazdką Michelin, obiad zjeść wzdumiewającej sali jadalnej w zamku i poznać specjalności najlepszych food tracków na świecie. A zagrają między innymi The Flaming Lips, Bloc Party i Mogwai.

Kiedy i gdzie: 7–10 września, Portmerion, Walia.

 

Uncover a world of luxury and discovery...

A post shared by festivalnumber6 (@festivalnumber6) on Jun 21, 2017 at 2:47am PDT

6. Jeśli jesteś marzycielką (albo dzikuską)

Wilderness

Motto festiwalu jego twórcy zaczerpnęli z poezji A.R. Ammonsa: „Przyszedłeś pewnego dnia i jak zwykle w takich sytuacjach, wszystko wypełniłeś znaczeniem”. Zapraszają tu szczególnie marzycieli i wędrowców, wielbicieli dobrego rocka i równie dobrego jedzenia, samotników, mędrców, dziwaków i dzikusów. I obecują, że pobyt tutaj z niczym równać się nie może. Bo tu się burzy mury, otwiera granice, poszerza horyzonty i odkrywa w życiu nieznane smaki. Wśród wykonawców między innymi Two Door Cinema Club, Grace Jones i Bonobo. Innych atrakcji: spektakli, pokazów, spotkań, degustacji nie sposób wymienić. Jak powiedział kiedyś Fyfe Dangerfield z zespołu Guillemo, to takie miejsce, gdzie możesz siedzieć nago, pić szampana i słuchać serenady granej przez kwartet smyczkowy. Kto by nie chciał ;) Od 3-6 sierpnia, w Cornbury Park, Oxfordshire.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo