Reklama

8 warszawskich wystaw, które warto zobaczyć już teraz

Frida Kahlo, Biedermeier i inne ważne wydarzenia kulturalne

8 warszawskich wystaw, które warto zobaczyć już teraz kolaż redakcja

Wystawy w Warszawie

Kiedy warszawskie ogródki nie wydają się już kuszącą perspektywą, a na Bulwary Wiślane jest za chłodno, polecamy spędzać wolny czas gdzieś we wnętrzach. Najlepiej obcując ze sztuką. W związku z tym mamy dla Was kilka wyjątkowych propozycji wystaw, które właśnie się zaczynają, ale również i takich, na które warto się wybrać, bo zaraz się kończą.

W tym roku warszawski sezon wystawowy zaczął się z przytupem. W Zachęcie, jak co dwa lata, otwarta została wystawa konkursowa "Spojrzenia 2017". Zobaczymy na niej prace pięciorga artystów wyselekcjonowanych przez jury tej prestiżowej nagrody. Kto w tym roku okaże się najlepszy? My stawiamy na Ewę Axelrad i jej fantastyczny projekt "Sztama".
Równie ciekawie jest w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które tymczasowo mieści się w pawilonie nad Wisłą. Tam oglądać można monograficzną wystawę poświęconą Zofii i Oskarowi Hansenom – „Forma otwarta”. Zobaczymy tu makiety, projekty i materiały archiwalne związane z twórczością pary genialnych artystów.

W Królikarni zaś pokazywany jest wybór prac z bardzo bogatej kolekcji Deutsche Telekom, specjalizującej się w sztuce współczesnej Europy Środkowej, takich jak Geta Bratescu, Roman Ondak czy Little Warsaw. Nasz typ to „Huśtawka” autorstwa duetu Slavs & Tatars oraz genialnie wpisująca się w architekturę klasycystycznego pałacu instalacja Izy Tarasewicz. A co jeszcze warto zobaczyć w stolicy?

 

1. Oskar i Zofia Hansenowie. Forma Otwarta – Muzeum nad Wisłą, oddział MSN

15 września – 29 października 2017 - wstęp wolny

 

 fot. mat. promocyje

 

2. Biedermeier - Muzeum Narodowe w Warszawie

5 października 2017 – 7 stycznia 2018

Wystawa ta będzie pierwszą tak dużą prezentacją sztuki biedermeieru w naszym kraju. Tworzona z myślą o zamożnym mieszczaństwie, zaspokajała potrzebę komfortu, co znalazło wyraz w funkcjonalnych i szlachetnych w swojej prostocie meblach oraz wzornictwie wnętrz mieszkalnych. Na wystawie w Muzeum Narodowym będzie można zobaczyć eksponaty z kolekcji z terenów całej Polski.

 

3. "Vertigo" Pawła Kałużyńskiego - galeria sztuki Milano w Warszawie

Wystawa trwa do 2 października 2017


 fot. mat. promocyje

Wystawa „Vertigo” Pawła Kałużyńskiego prezentuje dwa cykle obrazów, m.in. przedstawiające bogate pałacowe wnętrza z XVIII wieku – typowy barok i charakterystyczny dla epoki nadmiar. 

 

4. Hubert Czerepok – Zachęta

16 września – 19 listopada 2017

Wystawa składa się z trzech instalacji wideo. W prezentowanych pracach fikcja miesza się z nauką, wielość hipotez i teorii poszerza nasze spojrzenie na rzeczywistość, złożoną i niejednoznaczną, i powoduje, że pytanie o źródła pozostaje otwartym. 

 

5. Frida i Diega. Niech żyje życie!

12 września – 15 października 2017

 

 

Wystawa ok. 50 fotografii „Frida i Diego. Niech żyje życie!” jest częścią pierwszej i jedynej w naszym kraju wystawy "Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst". W zbiorach znajdują się zdjęcia upamiętniające burzliwą relację dwóch artystów – Fridy i Diego. Ich autorami są ówcześni im fotografowie i artyści. Związek Kahlo i Rivery trwał do śmierci malarki w 1954 roku, w międzyczasie para wielokrotnie się rozstawała. Organizatorem wystawy jest Ambasada Meksykańska. 

 

6. Wojciech Sadley - wystawa w Galerii Opera, Teatr Wielki – Opera Narodowa

18 września 2017 – 4 listopada 2017 – wstęp wolny

 

 fot. mat. promocyje


Twórczość Sadleya sprawia, że prawda o tym co w człowieku najistotniejsze bije po oczach i zmusza do refleksji. Do dojrzenia tego, co ukryte, tajemnicze, nienamacalne – ale przecież istniejące. Malarz zaprasza w podróż do wnętrza. Jego dzieła nie dadzą się ominąć. Patrzą i wiedzą, że są widzialne. Nie można ich zignorować.

7.  „Krew. Łączy i dzieli” – POLIN

13 października 2017 - 29 stycznia 2018 roku

 

  fot. mat. promocyje

 

Ekspozycja pogłębi wiedzę na temat krwi w kulturze żydowskiej w jej wymiarze religijnym, historycznym i społecznym, odnosząc się do tradycji i współczesności. Jej celem jest ukazanie faktów, a także obalenie stereotypów, zwłaszcza w kontekście relacji chrześcijańsko-żydowskich.

 

8. Spojrzenia 2017 – nagroda Deutsche Bank – Zachęta

9 września – 12 listopada 2017

 


 fot. mat. promocyje

Reklama

Polecane wideo

Reklama
Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama
...uczynić życiowym mottem miłosnej rady Victorii Beckham „Mierz wysoko”?
Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP Harper's Bazaar
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata Harper's Bazaar,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!
×
Warsztaty Women at Work

Wypełnij Formularz zgłoszeniowy na Warsztaty Women at Work

Cykl Women at Work skierowany jest do kobiet prowadzących własne firmy oraz zajmujących kierownicze i zarządcze stanowiska w przedsiębiorstwach *

Zapraszamy na warsztaty, które pozwolą odpowiedzieć na pytania:

  • Jak zdefiniować pozycję i rolę kobiet w biznesie?
  • Jak komunikować markę osobistą oraz markę liderki w biznesie?
  • W jaki sposób tworzyć i pielęgnować własny, biznesowy styl?
  • Jak skutecznie zarządzać wpływem, jaki nasz biznes wywiera na otoczenie oraz aktywnie włączyć się w proces tworzenia firm odpowiedzialnych społecznie?
  • Jak zapewnić stabilność i ciągłość własnego biznesu?
Administratorem podanych przez Panią danych osobowych jest Marquard Media Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 142A.
Pani dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celu wyłonienia uczestników i organizacji warsztatów Women at Work, a także, w przypadku wyrażenia zgody, w celach marketingowych.
Pani dane osobowe będą udostępnianie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa oraz podmiotom współpracującym przy organizacji warsztatów.
Posiada Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

* Skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi uczestniczkami w celu dokonania ostatecznej rejestracji.