Harper's Bazaar świętuje 150-lecie istnienia wyjątkowymi pracami słynnych artystek
BAZAAR ART

Kultura

Harper's Bazaar świętuje 150-lecie istnienia wyjątkowymi pracami słynnych artystek

Co stworzyły Yoko Ono, Tracey Emin, Maggi Hambling, Gillian Wearing i Jenny Holzer
10.10.2017

150 lat Harper's Bazaar

Harper's Bazaar świętuje w tym roku 150-lecie. Ten najstarszy magazyn modowy na świecie słynie z zamiłowania do sztuki, która na łamach tytułu idzie ręka w rękę ze sztuką. Nic więc dziwnego, że okrągłą rocznicę uczczono między innymi wyjątkową edycją okładek stworzonych przez największe artystki współczesnej sztuki. Yoko Ono, Tracey Emin, Maggi Hambling, Gillian Wearing i Jenny Holzer stworzyły wyjątkowe prace dla wydania dorocznego specjalnego dodatku BAZAAR ART.

Od samego początku istnienia Harper's Bazaar mocno wspierał kobiety. Począwszy od pierwszej redaktor naczlnej Mary Louise Booth, na młodych artystkach kończąc. Bazaar był miejscem, na którego łamach pojawiały się premierowo prace pionierek. Tak jest do dzisiaj.

 

BAZAAR świętuje 150-lecie na Paris Fashion Week

 

Tegoroczne wydanie BAZAAR ART jest o tyle wyjątkowe, że magazyn świętuje piętnaście dekad na rynku. 150 lat, w czasie których świat zmieniał się wielokrotnie. Ewoluował, tak jak i kobiety w świecie sztuki. W jubileuszowym numerze oprócz prac wybitnych artystek można przeczytać wywiad z Lubainą Hamid, najstarszą nominowaną kobietą do prestiżowej nagrody Turnera, a także niezwykły dialog między Yoko Ono i Julią Payton-Jones, które dyskutują na temat kreatywności, rewolucji i życiu w rebelii. 

BAZAAR ART wspiera również młodych. W listopadowym numerze czytelnicy będą mieli okazję poznać pięć utalentowanych młodych artystek, które zostały nominowane do tegorocznej nagrody Studio x Outset, stworzonej we współpracy z marką Tiffany & Co. 

 Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo