Ta aplikacja sprawi, że zaimponujesz w towarzystwie
źródło: instagram.com/_smartify

Ta aplikacja sprawi, że zaimponujesz w towarzystwie

Nareszcie coś, co może się przydać każdej kochającej sztukę kobiecie
12.10.2017

Czym jest aplikacja Smartify?

Na rynku pojawiła się aplikacja, która sprawi, że zabłyśniecie w towarzystwie. A do tego możecie się wiele nauczyć. Czym jest zatem Smartify? Tłumacząc to w najprostszy sposób – to taki Shazaam, tylko że w dziedzinie sztuki. Zamiast piosenek aplikacja rozpoznaje np. obrazy. Po rozpoznaniu przez system Smartify, na telefonie pojawia się informacja na temat danego dzieła sztuki. Autor, data produkcji oraz informacje, które tworzą kontekst historyczny. Dane te możecie przechowywać w specjalnym schowku i korzystać z nich kiedy tylko chcecie. 

 

 

Aplikacja Smartify miała swoją premierę w londyńskiej Royal Academy of Arts. Na razie działa jedynie (a może aż?)w trzydziestu największych galeriach i muzeach na świecie. Aplikacja ma w swojej bazie zbiory m.in.: National Gallery w Londynie, the Rijksmuseum w Amsterdamie, The Met w Nowym Jorku i LACMA w Los Angeles.

Na razie zakres Smartify jest ograniczony, ale może już niedługo, będąc w muzeum, widząc plakat na ulicy lub obraz (replikę) u kogoś w domu, od razu będziemy mogły sprawdzić, kto jest autorem dzieła. A także dowiedzieć się o nim odrobinę więcej. W końcu ile razy zdarzyło się Wam zobaczyć jakieś dzieło sztuki, rzeźbę, fragment jakiegoś obrazu i chciałyście dowiedzieć się o nim odrobinę więcej?Jesteśmy pewne, że aplikacja będzie wielkim sukcesem. A my cieszymy się z tej inicjatywy, w końcu uczymy się całe życie.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo