Nowa piosenka Beyoncé jest oficjalnie naszym feministycznym hymnem
fot. Getty Images

Nowa piosenka Beyoncé jest oficjalnie naszym feministycznym hymnem

Teledysk do niej powstał z okazji Międzynarodowego Dnia Dziewczynek 2017
13.10.2017

11 października świat obchodził Międzynarodowy Dzień Dziewczynek 2017. Małych kobiet, które dorastają w świecie, który ma niezwykle wiele wad. Z tej okazji Beyoncé Knowles wypuściła nowy singiel z płyty „Lemonade” pt. „Freedom” (ang. wolność). Do utworu powstał również teledysk, w którym wystąpiły dziewczynki z całego świata. Oficjalnie piosenkę uznajemy za nasz feministyczny hymn. Zgadzacie się?

 

Jane Fonda – współczesna feministka 

 „Freedom” - Beyoncé

Z klipu do nowego hitu Beyoncé można się dowiedzieć zatrważających rzeczy, takich jak to, że 65 milionów dziewczynek wciąż poddawanych jest obrzezaniu. 130 milionów dziewczynek nie ma dostępu do edukacji. 71 proc. ofiar handlu ludźmi stanowią kobiety. A także, że 1/4 dziewczynki na świecie wychodzi za mąż będąc dzieckiem.

#DayoftheGirl #FreedomforGirls

W czasach, gdy światem trzęsą informacje na temat szowinizmu prezydenta USA, molestowania seksualnego w Hollywood (sytuacja z Harvey'em Weinsteinem to tylko kropla w morzu tego kompleksowego problemu), a także sytuacje z naszego podwórka, kiedy to kobiety zmuszone są wychodzić na ulice w obronie swoich podstawowych praw – potrzebujemy dużo wytrwałości i konsekwencji, by zmienić ten świat na lepsze. Gwarantujemy, że „Freedom” Beyoncé doda Wam kobiecej siły!

 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo