13 modowych hitów, które muszą się znaleźć w Waszej biblioteczce
fot. kolaż redakcja

13 modowych hitów, które muszą się znaleźć w Waszej biblioteczce

Coffee table books są wciąż hitem. Zobaczcie jakie nowości znajdziecie w sklepach
17.10.2017

W domu spędzamy coraz więcej czasu, a styl życia z knajp przenosi się do prywatnych wnętrz. Częściej gotujemy i zapraszamy do siebie znajomych. Rośnie także popularność mody domowej (a jeszcze niedawno śmialiśmy się z gagu w „Przyjaciołach” o spodniach mieszkaniowych – apartament pants). No a skoro już jesteśmy w domu, w tych wszystkich modnych ubraniach, to chcemy się również otaczać ładnymi rzeczami. Ponieważ żyjemy w erze Instagrama, nic dziwnego, że wielką popularność zyskały piękne albumy i książki, zwane coffee table books. Te muszą pięknie prezentować się na naszym stoliku kawowym i... na zdjęciach. Jednak coffee table books to coś więcej. 

 

 

Które z nich rozpoznajecie? #ksiegarniabookoff #ogrodowa #books #photography #photobooks #bookstagram #bookslovers #warsaw #warsawbookstore

A post shared by Księgarnia Artystyczna Bookoff (@ksiegarniabookoff) on May 11, 2017 at 3:16am PDT

Moda na coffee table books trwa

Te wyjątkowe pozycje zazwyczaj są kolekcjonerskimi wydaniami opatrzonymi wspaniałymi zdjęciami. Najpopularniejsza jest działka modowa. Poza tym dużym wzięciem cieszą się  biografie, a także książki autorstwa gwiazd. Także tych, które nigdy nie gasną, jak w przypadku hitu ostatnich tygodni, czyli książki dla dzieci napisanej przez Audrey Hepburn. O fenomen książek związanych z modą zapytałyśmy Barbarę Anioł-Ossowską z Bookoff.pl, księgarni specjalizującej się w wyjątkowej literaturze.

 

Co czytały gwiazdy starego Hollywood?

 

Książki o modzie to zawsze dobra inwestycja. Przede wszystkim dlatego, że nigdy się nie przedawniają. To historie, które wracają do nas regularnie. Przypominamy sobie o nich co jakiś czas, widząc najnowsze kolekcje, które zawsze w jakiś sposób nawiązują do poprzednich, są osadzone w konkretnym stylu, budując indywidualną estetykę, dorobek konkretnego projektanta i naszą wiedzę o nim. Takie są albumy i za to je kochamy. Biografie osób związanych z modą odsłaniają natomiast przede wszystkim ich charakter. Dzięki nim poznajemy nie tylko kolekcje z zewnątrz, ale jesteśmy też w stanie odnaleźć w nich osobowość ich twórców” – komentuje specjalnie dla nas Barbara Anioł-Ossowska z Księgarni Artystycznej Bookoff.

 

 Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie nowości, na które warto zwrócić uwagę:

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie