Dokument o ostatniej carskiej rodzinie będzie największym hitem Netflixa?
źródło: commons

Kultura

Dokument o ostatniej carskiej rodzinie będzie największym hitem Netflixa?

Car Mikołaj II i jego rodzina zginęli w tragicznych okolicznościach
12.11.2017

Dokument o rodzinie Romanowów

Media przewidują, że dokument „The last cesars” (tłum. ostatni carowie) przebije popularnością inne produkcje Netflixa z „The Crown” na czele. Nic dziwnego, tematyka związana z rodzinami królewskimi i arystokracją w ogóle, niezmiennie fascynuje. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z dodatkowym faktorem. Bowiem żaden z europejskich rodów nie był związany z tak tragiczną historią jak rosyjska rodzina Romanowów. 

 

Polecamy te filmy dokumentalne na Netflixie

 

Premiera 6-odcinkowego dokumentu będzie miała miejsce latem 2018 roku, czyli sto lat po egzekucji cara Mikołaja II Romanova i jego rodziny. Produkcja przedstawiać będzie wielkość i upadek carskiej rodziny, który związany był z rewolucją lutową. Poruszony zostanie również romantyczny wątek księżniczki Anastazji, która jako jedyna miała przeżyć egzekucję. 

Dla miłośników tej historii mamy jeszcze jedną informację. W 2018 roku Matthew Weiner (współtwórca serialu „Mad Men”), wypuści na rynek miniserial związany z rodziną Romanowów. Ten jednak będzie obracał się wokół tematyki współczesnych potomków ostatniej carskiej rodziny. Już wiadomo, że w projekcie wystąpią m.in. Diane Lane, Christina Hendricks, Corey Stoll i John Slattery.

 


fot. Getty Images

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo