Polscy fotografowie mody docenieni w Nowym Jorku
Young Poland / fot. Ivona Kaplan

Kultura

Polscy fotografowie mody docenieni w Nowym Jorku

Zobaczcie, co działo się podczas wyjątkowej wystawy, której patronował Harper's Bazaar, a kuratorem był Alexi Lubomirski!
21.11.2017

Young Poland – wyjątkowa wystawa polskich fotografów mody

Młodzi polscy fotografowie mody zachwycili nowojorczyków podczas wyjątkowej wystawy Young Poland, którą od 26 do 29 października można było oglądać w galerii A/D/O na Brooklynie. To pierwsze wydarzenie, w tak szerokim wymiarze prezentujące polską fotografię mody w Nowym Jorku. Zorganizowane przez The Polish-American Fashion Foundation (PAFF)organizację non-profit, której misją jest promocja polskiej mody oraz szeroko pojętego polskiego designu na rynku amerykańskim. I pod kuratelą słynnego fotografa mody o polskich korzeniach, Alexiego Lubomirskiego.

 

To właśnie on spośród czołowych polskich młodych talentów, wybrał artystów, których 54 prace zaprezentowano podczas wystawy: Zuzę Krajewską, Bartka Wieczorka, Sonię Szóstak, Mateusza Stankiewicza, Łukasza Ziętka, Jacka Kołodziejskiego, Pawła Fabjańskiego, Kubę Dąbrowskiego i Anię Cywińską. Wszyscy w kraju cieszą cię ogromną popularnością. Przyszedł więc czas na podbój Stanów!

 

5 wystaw, które warto zobaczyć jeszcze w tym roku

 

fot. Luc Kordas 

 

Uroczysty wernisaż, który odbył się 26 października przyciągnął prawdziwe tłumy! Wśród gości znaleźli się najznamienitsi przedstawiciele amerykańskiej branży modowej i artystycznej oraz mediów. Nie zabrakło też polskich top modelek, robiących światową karierę, m.in. Anji Rubik. Marceliny Sowy czy Ewy Budki. W sumie, trwającą zaledwie 4 dni wystawę zobaczyło ponad 1000 osób. A było warto! Zajrzyjcie do naszej galerii i przekonajcie się.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo