Od Patti Hansen do Nicki Minaj – Wilhelmina Models kończy 50 lat
fot. Getty Images

Kultura

Od Patti Hansen do Nicki Minaj – Wilhelmina Models kończy 50 lat

Najsłynniejsza agencja modelek kończy pół wieku
01.12.2017

50-lecie Wilhelmina Models

Nowojorska agencja Wilhelmina Models świętuje 50-lecie obecności na rynku. Z tej okazji wydała album ,,Wilhelmina: Defining Beauty” z pięknymi zdjęciami swych podopiecznych. Niektóre z nich przeszły do historii fotografii mody a inne będą miłym dla oka, zaskakującym odkryciem.  
 
 
Agencja została założona w 1967 roku przez holenderską modelkę Wilhelminę Cooper i jej męża. Szybko stała się jedną z wiodących agencji. Reprezentowała w showbiznesowej branży nie tylko interesy modelek, ale i artystek. Wilhelmina miała talent do odkrywania nietuzinkowych postaci. Otoczyła opieką kariery między innymi Whitney Houston, Jessiki Lange, Isabelli Rossellini czy raperki Nicki Minaj. 
 

 
 Obecny dyrektor generalny Bill Wackerman dzieli się trafnym spostrzeżeniem: ,,Piękno definiowane jest przez kontekst czasów. Był czas wychudzonych modelek lat 60., które ustąpiły miejsca tym wysportowanym, długonogim z lat 80. A obecnie przemysł modowy wzmacnia pozytywny stosunek do ciała i zwraca się ku różnorodności.” Dla Wackermana modelka to ,,ktoś tworzący fantazję”, niezależnie od tego jak wysoki jest i ile waży.  
 
Obok archiwalnych fotografii pojawią się cytaty Diany Vreeland, Karla Lagerfelda, Cyndi Lauper. Obowiązkowa pozycja dla miłośników piękna, stylu i kultury popularnej.
 

Okładka albumu ,,Wilhelmina: Defining Beauty”, wyd. Rizzoli

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo