3 modowe filmy, na które czekamy z niecierpliwością
fot. Getty Images

Kultura

3 modowe filmy, na które czekamy z niecierpliwością

Jakich bohaterów poznamy bliżej w 2018 roku?
21.12.2017

Modowe filmy w 2018

Mijający rok obfitował w świetne dokumenty i filmy modowe. Całe szczęście 2018 nie będzie wcale gorszy. Już teraz wiemy o przynajmniej trzech fantastycznych produkcjach, których premier nie możemy się doczekać. Zatem czyje życie i twórczość będziemy mogły poznać o wiele lepiej w nadchodzącym roku?

 1. Westwood: Punk, Icon, Activist

Dokument opowiada o jednej z najbarwniejszych postaci współczesnej mody. A nawet mody w ogóle. Vivienne Westwood to kontrowersyjna postać, której bezkompromisowość doprowadziła na szczyt. Intymny obraz 76-letniej projektantki ukształtują między innymi wypowiedzi najbliższych. W tym Joseph Ferdinand Corré, syna i współzałożyciela marki bieliźniarskiej Agent Provocateur.

 

Vivienne Westwood w młodości / fot. Getty Images

 

2. The Times of Bill

Marka Bozek przedstawia niesamowitą postać nowojorskiego fotografa Billa Cunninghama. Zmarły w zeszłym roku artysta fotografował modę uliczną, która za swoją dzisiejszą popularność może podziękować właśnie jemu. W dokumencie ma wystąpić niezliczona ilość gwiazd, z którymi znał się Cunningham. Narracją okumentu The Bill of Times zajęła się Sarah Jessica Parker, zaś piosenkę przewodnią śpiewa topmodelka Pat Cleveland.

 

Bill Cunningham / fot. Getty Images

3. McQueen

Na dokument o projektancie czekaliśmy prawie dekadę. Alexander McQueen popełnił samobójstwo w 2010 roku, mając zaledwie 40 lat. Projektant do dziś wzbudza wiele emocji, niezrozumiany i nadal kochany. Ten film będzie prawdziwą gratką dla fashionistów.

 

Alexander McQueen w roku 2003 / fot. Getty Images

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo