Królewskie wydanie specjalne Harper's Bazaar już sprzedaży
fot. Harper's Bazaar UK

Królewskie wydanie specjalne Harper's Bazaar już sprzedaży

Z okazji wyjątkowej wystawy „Charles II: Art & Power”
11.01.2018

Królewska okładka brytyjskiego Harper's Bazaar

Do sprzedaży (wyłącznie w sklepie The Queen’s Gallery Shop w Pałacu Buckingham) trafił właśnie lutowy numer brytyjskiego Harper's Bazaar, z wyjątkową okładką. Ta kolekcjonerska wersja magazynu to prawdziwa gratka dla miłośniczek naszego tytułu, ale i sztuki.

 

3 modowe filmy dokumentalne, na które czekamy z niecierpliwością

 

Na okładce widnieje obraz z prawdopodobnie 1665 roku autorstwa sir Petera Lely'ego. „Barbara Villiers, Duchess of Cleveland” to wyjątkowy portret z podtekstem. W końcu to właśnie bohaterka tego dzieła była kochanką króla Karola II, bohatera wystawy „Charles II: Art & Power”. 

Zapytacie czemu aktualna wystawa w królewskiej galerii Pałacu Buckingham poświęcona jest właśnie jemu? Wyjaśnia to Charles Spencer, autor książki o słynnym, brytyjskim władcy i artykułu do lutowego numeru Bazaar, „Nie był naszym najlepszym królem, ale  [...] na pewno był jednym z największych gentlemanów naszego narodu”. Władca pamiętany jest jako król kochający nadmiar, którym zastępował purytanizm. Kochał modę, teatr i sztukę. A jego bujne i wesołe życie można poznać bliżej zaglądając do The Queen's Gallery w Londynie. 

 

Wystawa „Charles II: Art & Power” trwa do 12 maja 2018 roku | galeria Queen’s Gallery w Pałacu Buckingham. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie