Premiera serialu Zabójstwo Versace: American Crime Story
fot. FOX

Premiera serialu Zabójstwo Versace: American Crime Story

Ekranizacja historii zabójstwa wielkiego kreatora mody
16.01.2018

Coś dla fanek kryminałów!

Producent Ryan Murphy (American Horror Story) wraca z kolejnym sezonem American Crime Story. Tym razem rozpracowuje on historię zabójstwa słynnego projektanta mody Gianniego Versace, który został zastrzelony przez seryjnego mordercę Andrew Cunanana przed bramą swojej posiadłości w Miami Beach w lipcu 1997 roku. Scenariusz oparty został o książkę Vulgar Favors: Andrew Cunanan, Gianni Versace, and the Largest Failed Manhunt in U.S. History autorstwa Maureen Orth.

 

 

Mimo że od tragicznego wydarzenia minęło ponad 20 lat, świat nie zapomniał, kim był Gianni Versace i jaki dorobek po sobie pozostawił. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych projektantów mody. Uwielbiały go też gwiazdy. Jego projektami zachwycali się George Michael, Elton John, a jedną z jego najlepszych przyjaciółek była Księżna Diana.
 
W dniu zabójstwa, 15 lipca 1997 roku chwilę po godz. 8 rano, największe stacje informacyjne przerwały ramówki, aby nadawać relację na żywo. Niektóre z nich trwały nawet 24 godziny. W tym dniu świat zamarł, a każdy zastanawiał się, jakie motywy miał Cunanan? Jak się później okazało, Versace był ostatnią, piątą już ofiarą mordercy. Do tej pory sprawy nie wyjaśniono. Przede wszystkim dlatego, że Cunanan kilka dni później popełnił samobójstwo, a jego ciało znaleziono kilka kilometrów od posiadłości projektanta na prywatnej łodzi mieszkalnej. Wiemy tylko tyle, że miał obsesję na punkcie bogactwa, celebrytów, a sam pragnął dostać się do elity i obracać się w jej towarzystwie.
 
 
 
 
W serialu obok Edgara Ramireza (Wróg numer jeden, Dziewczyna z pociągu), który wciela się w Gianniego Versace, zobaczymy również Pénelope Cruz (Blow, Vicky Cristina Barcelona) jako Donatellę Versace, piosenkarza Ricky’ego Martina w roli Antonio D’Amico, partnera projektanta, a także Darrena Crissa (Glee), który wcielił się w Andrew Cunanana.
 
Jak wyglądało bogate życie projektanta mody? Czy coś łączyło Andrew Cunanana z Giannim Versace? Jak wyglądało śledztwo w tej sprawie? O tym, jak to wszystko widzą Twórcy serialu przekonamy się już niebawem.
 
Premierowy odcinek Zabójstwo Versace: American Crime Story już w czwartek 18 stycznia o godz. 22:00 tylko na FOX!
 
Którą serialową postacią jesteś? Weź udział w konkursie i ROZWIĄŻ QUIZ!

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie