Tragiczne życie i śmierć Rosemary Kennedy doczeka się ekranizacji
fot. Getty Images

Tragiczne życie i śmierć Rosemary Kennedy doczeka się ekranizacji

W postać najstarszej siostry Johna F. Kennedy'ego wciel się Elisabeth Moss
16.02.2018

Tragiczne losy rodziny Kennedych

O J.F.K. słyszałyście zapewne nie raz. Jackie Kennedy wspominana jest do dziś, tragiczna śmierć ich syna Johna także. Jednak rodzina Kennedych, na której według wielu, wisi klątwa, wciąż rozpala wyobraźnię. Nic dziwnego, że Hollywood wzięło na warsztat losy jego siostry Rosemary (środkowa postać ze zdjęcia powyżej). W rolę wcielić się ma dwukrotna zdobywczyni Złotego Globu – Elisabeth Moss.

Niestety fakt, że niewiele osób zna historię Rosemary Kennedy, wynika z tego, że była opóźniona w rozwoju. Podczas porodu, pielęgniarka z absurdalnych w dzisiejszych czasach powodów, trzymała ściśnięte ze sobą nogi jej matki, tak by dziecko nie urodziło się przed przyjazdem lekarza. To spowodowało, że dziewczynka urodziła się z niedotlenieniem mózgu. Z wiekiem Rosemary sprawiała coraz więcej kłopotów. Rodzice bali się, że może to zaszkodzić politycznej karierze Johna Fitzgeralda Kennedy'ego lub wywołać skandal na krajową skalę. 

 

Jedyny wnuk Jackie Kennedy jest bardzo przystojny

 

W roku 1941, ojciec Rosemary postanowił o jej hospitalizacji i przeprowadzeniu zabiegu lobotomii. Niestety procedura nie powiodła się i 23-latka cofnęła się w rozwoju na poziomie 2-letniego dziecka. Przez lata przetrzymywana była w instytucjach psychiatrycznych. Podobno nie widziała swojej matki przez dwadzieścia lat, ojca Josepha zaś już nigdy więcej. Rosemary Kennedy zmarła w 2005 roku w wieku 86 lat. I była pierwszą z Kennedych, która zmarła z przyczyn naturalnych.

Najstarszy syn Kennedych, Joseph Jr zginął w 1944 roku, podczas wojny, ich córka Kathleen w wieku zaledwie 28 lat zginęła w katastrofie lotniczej w 1948. Prezydent John F. Kennedy został zastrzelony w Dallas w Teksasie, zaś jego brat senator Robert Kennedy został zastrzelony w 1968 roku w Los Angeles. Wydaje się, że fatum, które wisi nad ich rodziną będzie świetnym scenariuszem. W końcu najlepsze z nich pisane są przez samo życie...

 

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie