Słynny dom mody otwiera własną księgarnię
fot. materiały prasowe Gucci

Słynny dom mody otwiera własną księgarnię

Jak możecie się domyślać, znajdziecie w niej najpiękniejsze albumy o modzie (i nie tylko).
21.11.2018

W maju tego roku Gucci zaznaczył swoją obecność w nowojorskiej dzielnicy SoHo, otwierając tam, a dokładnie przy ulicy Wooster 63 swój pierwszy butik w okolicy. Butik nie byle jaki dodajmy, bo jeden z najbardziej luksusowych. Na ok. 10 tysiącach metrów kwadratowych kupić można nie tylko najnowsze kolekcje dla kobiet i mężczyzn, ale i kultowe już sneakersy czy inne projekty marki. Teraz włoski dom mody poszedł o krok dalej i otworzył własną księgarnię (w tej samej lokalizacji), tym samym nawiązując do tradycji miasta.

Gucci otwiera własną księgarnię  – Gucci Wooster Bookstore!

Co w niej znajdziecie? Jak można było przypuszczać najpiękniejsze albumy o sztuce, modzie, architekturze, popkulturze czy fotografii (w sam raz na coffee tables, czyż nie?)... W ich wyborze marce ma pomagać David Strettell, założyciel Dashwood Books, ulubionego miejsca spotkań artystów, kolekcjonerów sztuki czy dyrektorów kreatywnych, obecnego na mapie Wielkiego Jabłka od 2005 roku. Na półkach znajdą się także dzieła zaprzyjaźnionych z włoskim domem mody twórców, takich jak Petra Collins, Ari Marcopoulos, Ryan McGinley, Martin Parr i Florence Welch. 

Co warto przeczytać tej jesieni?

fot. materiały prasowe Gucci

Księgarnia Gucci, choć jest częścią otwartego wcześniej sklepu, ma swój własny adres (West Broadway 375), a zaaranżowana jest meblami vintage, w tym oczywiście regałami i stolikami do kawy. Oprócz książek można w niej dostać także artykuły papiernicze i inne drobiazgi, takie jak: notesy, taśmy klejące, piórniki, ołówki i inne. Odbywać się w niej będą także wyjątkowe spotkania, wykłady czy prezentacje filmów. Miejsce inspirowane jest latami 70. i 80. Zajrzyjcie do naszej galerii, by zobaczyć wizualizacje. 

13 modowych hitów, które muszą się znaleźć w waszej biblioteczce.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie