Kultowe filmy świąteczne, które możemy oglądać na okrągło
Holiday / fot. materiały prasowe

Kultowe filmy świąteczne, które możemy oglądać na okrągło

Alternatywa dla „Kevina samego w domu”.
21.12.2018

Lubimy je tak bardzo, że widziałyśmy je już po kilka razy, a i tak nie możemy się już doczekać, by obejrzeć je ponownie w te święta. I nie oszukujmy się, dla ciebie pewnie też nie będą nowością, co nie znaczy, że nie warto o nich przypomnieć, czyż nie? 

5 seriali, których w grudniu nie można przegapić.

Najbardziej kultowe filmy świąteczne, które warto obejrzeć ponownie

1. To właśnie miłość

To nasz niekwestionowany numer 1. Właściwie nie wiemy, które momenty lubimy najbardziej – scenę powitań na lotnisku (od której wszystko się rozpoczyna), Lyndena Davida Halla śpiewającego All You Need Is Love podczas ślubu, tańczącego Hugh Granta czy tę, w której zakochany w żonie swojego najlepszego przyjaciela Marc (w tej roli Andrew Lincoln), wyznaje jej miłość, nie oczekując dalszego ciągu wydarzeń, albo... – mogłybyśmy wymieniać długo. W tym roku obejrzymy to znów. Co najmniej dwa razy.

To właśnie miłość / źródło: YouTube.com

To właśnie miłość / źródło: YouTube.com

2. Dziennik Bridget Jones

Wciąż nie masz dość Hugh Granta i Colina Firtha (a nie masz – wiemy to)? Po To właśnie miłość włącz sobie Dziennik Bridget Jones. Dla swetra z reniferem, niebieskiej zupy ze sznurka i by pocieszyć się, że twój tyłek wygląda lepiej niż zjeżdżającej po strażackiej rurze Bridget. Przypomnisz sobie także, co najlepiej odpowiedzieć, kiedy przy świątecznym stole zapytają cię, dlaczego wciąż nie masz chłopaka skoro jesteś już po 30-stce. 

Dziennik Bridget Jones / źródło: YouTube.com

3. Holiday

Kiedy właśnie rozstajesz się z chłopakiem (dowiedziawszy się, że nie był wobec ciebie całkiem w porządku) albo „tylko” jesteś zakochana bez wzajemności, jedyne na co masz ochotę – zwłaszcza w święta, to zaszyć się w małym domku na odludziu. Najlepiej na innym kontynencie. Tak jak główne bohaterki Holiday – Amanda (Cameron Diaz) i Iris (Kate Winslet). Obejrzyj, jeśli potrzebujesz odzyskać nadzieję na szczęście. Zwłaszcza, że utwierdzisz się w przekonaniu, że tak naprawdę twoją największą miłością od zawsze był... Jude Law.

Holiday / źródło: YouTube.com

4. W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju

Jeśli stresujesz się, że jeszcze nie masz wszystkich prezentów (ani nawet choinki), a pierniki jeszcze nieupieczone, włącz sobie ten film. Poprawi ci się też tolerancja dla przywar własnej rodziny. To najlepsza komedia świąteczna zdaniem naszej redaktorki urody, Ilony Rechnio. Choć czasem wcale nie jest do śmiechu. Na pewno nie głównemu bohaterowi. 

3 stylowe sposoby na przygotowanie domu do świąt

W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju / źródło: You Tube.com

5. A Very Murray Christmas

To kolejny obraz świąt przedstawiony w krzywym zwierciadle. I to z jaką obsadą! Oprócz głównego bohatera, Billa Murraya (zaskoczenie?) - cała plejada gwiazd, m.in. George Clooney i Miley Cyrus. Komedia muzyczna w reżyserii Sofii Coppoli. 

6. Opowieść wigilijna

To już prawdziwa klasyka, bo adaptacja legendarnej powieści Charlesa Dickensa. Wiecznie niezadowolony, gburowaty skąpiec Scrooge (Jim Carey), który nienawidzi nawet (a może zwłaszcza) świąt, zostaje zabrany przez duchy w podróż po swojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Czy wykorzysta tę szansę?

Opowieść wigilijna / źródło: YouTube.com

7. Carol

Warto choćby dla samej Cate Blanchett, która w filmie wciela się w rolę tytułowej Carol – zamożnej mężatki, w której zakochuje się... marząca o lepszym życiu pracownica luksusowego sklepu Therese (Rooney Mara). Film ze świetami wspólne ma tylko to, że kobiety poznają się w domu towarowym w okresie przedświątecznej gorączki – i to spotkanie na zawsze odmienia ich życie. Według Guardiana to najpiękniejszy film o miłości ostatnich lat. 8 Oscarów też jest niezłą rekomendacją.

8. Edward Nożycoręki

Kolejny film o miłości, która wymyka się ustalonym powszechnie ramom. Johnny Depp podoba nam się jednak nawet, jeśli zamiast dłoni ma nożyce. Partneruje mu Winona Ryder. Są też świąteczne rzeźby z lodu! Klasyk Tima Burtona. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie