Najbardziej wyczekiwane filmy 2019 roku
Once Upon a Time in Hollywood / fot. materiały prasowe

Najbardziej wyczekiwane filmy 2019 roku

Już odliczamy dni!
03.01.2019

To będzie dobry rok dla kinomaniaków, zwłaszcza tych, którzy kochają horrory i, mimo, że dawno są już pełnoletni, wciąż z sentymentem wspominają bajki Disneya. Ale nie tylko. Nie zabraknie łamigłówek psychologicznych, zwrotów akcji, pięknych zdjęć, doborowej obsady, pierwszoligowych reżyserów. Przed Wami filmy, których w tym roku nie można przegapić.

Filmy, które trzeba obejrzeć w 2019 roku – Premiery

Styczeń

1. Powrót Bena

Julia Roberts w roli matki zdeterminowanej, by chronić swojego uzależnionego od narkotyków syna (tytułowego Bena), który w przeddzień świąt Bożego Narodzenia ucieka z ośrodka odwykowego i pojawia się w progu domu. Kolejne 24 godziny to apogeum zwrotów akcji i nieprzewidywalnych wydarzeń.

Luty

2. Green Book

Historia narodzin przyjaźni czarnoskórego muzyka jazzowego o staromodnej wręcz elegancji i jego świeżo zatrudnionego, nieco nieokrzesanego, szofera (w tej roli niesamowity Vigo Mortensen). O tym, co jest w życiu najważniejsze. Dodatkowy atut? Malarskie kadry. 

3. Wszyscy wiedzą

Pierwszy powód, dla którego wybierzemy się do kina – Penelope Cruz, drugi – Javier Bardem, trzeci – Penelope Cruz i Javier Bardem w duecie równie niezapomnianym jak w Vicky Cristina Barcelona

Marzec

4. Dumbo

Jeśli należycie do marzycielek, na pewno nie przegapicie tego filmu. A jeśli nie należycie, po jego obejrzeniu, na pewno nimi zostaniecie. Trudno oprzeć się urokowi słonika, o ogromnych uszach, który pomimo przeciwności losu, uwierzył w siebie. A także nazwisku reżysera. Klasyk Disneya został wyreżyserowany przez samego Tima Burtona. 

Maj

5. Smętarz dla zwierzaków

Kolejny klasyk, tyle że dla nieco starszych dzieci. Smętarz dla zwierzaków to najnowsza filmowa adaptacja (pierwszą nakręcono w 1989 roku) powieści Stephena Kinga o tym samym tytule (w Polsce ukazała się także pod alternatywnym tytułem Cmętarz zwieżąt. Obowiązkowy punkt programu dla miłośników horrorów.

6. Aladyn

Kolejny klasyk Disneya – tym razem w aktorskiej adaptacji w reżyserii Guy'a Richie (byłego męża Madonny). Warto choćby ze względu na epizodyczną rolę naszego rodaka, ultraprzystojnego Kamila Lemieszewskiego, który zagra tańczącego sługę Ali'iego.

Czerwiec

7. Dark Phoenix

Ten film akcji warto zobaczyć przede wszystkim ze względu na gwiazdorską obsadę. Zagrają znana z „Gru o Tron” Sophie Turner, Jennifer Lawrence oraz Michael Fassbender.

Lipiec

8. Król Lew

Szykujcie chusteczki!

Król Lew doczeka się filmowej adaptacji – co warto o niej wiedzieć?

Sierpień

9. Once Upon a Time in Hollywood

Nie możemy się doczekać z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, za reżyserię odpowiada sam Quentin Tarantino, po drugie na wielkim ekranie zobaczymy dwóch największych przystojniaków Hollywood – Brada Pitta i Leonardo DiCaprio. Tyle, że w mało romantycznej historii (chociaż chyba nie spodziewałybyście się tego po Tarantino). Once Upon a Time ina Hollywood przypomina o serii brutalnych morderstw, których w latach 60. w Stanach Zjednoczonych dopuściła się grupa Charlesa Mansona, która odpowiada między innymi za śmierć ciężarnej żony Romana Polańskiego, Sharon Tate. 

fot. materiały prasowe

10. Toy Story 4

Kolejna część przygód nieco szalonych zabawek. Jeszcze bardziej wzruszająca od pozostałych (tak, to możliwe). Będzie też sporo śmiechu, zresztą zobaczcie same:

Wrzesień

11. Downtown Abbey

Brytyjski serial kostiumowy znacie na pewno, teraz przyszedł czas na kinową adaptację. 

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie