Powstaje serial o Marilyn Monroe
Marilyn Monroe / fot. Getty Images

Powstaje serial o Marilyn Monroe

W centrum zainteresowania – ostatnie miesiące z życia gwiazdy oraz jej związek z prezydentem Johnem F Kennedym.
06.04.2019

Do dziś trudno nam się pogodzić z jej przedwczesną śmiercią. Blond piękność i jedna z najsłynniejszych aktorek ubiegłego wieku zmarła w 1962 roku na skutek przedawkowania leków nasennych. Wciąż jednak żywe są teorie, że nie popełniła samobójstwa lecz została zamordowana (nie znaleziono jednak na to dowodów). Być może nowe światło na tę sprawę rzuci serial dokumentalny o ostatnich miesiącach życia Marilyn Monroe, który już niebawem wyemitowany ma być w telewizji BBC. 

Marilyn Monroe była o krok od bycia księżniczką. 

Powstaje serial dokumentalny o ostatnich latach życia Marilyn Monroe

Jak zapewniają twórcy dokumentalnego serialu, ma on nie tylko przybliżyć nam ostatnie pół roku z życia gwiazdy, ale i podejmować tematy, takie jak: miłość, lojalność i polityka. Pojawi się więc także wątek domniemanego romansu seksbomby z ówczesnym prezydentem Stanów Zjednoczonych Johnem F Kennedym. Autor scenariusza, Dan Sefton, jako punkt wyjścia przyjął książkę The Final Years of Marilyn Monroe w 2010 roku napisaną przez Keitha Badmana.

„Pragnienie Marilyn by być traktowaną poważnie jako aktorka oraz jej walka z mężczyznami, sprawującymi władzę w przemyśle filmowym to temat, który dziś jest równie aktualny co przed laty” – powiedział Sefton, podkreślając, że tym ważniejsze jest, by serial powstał.

Kto zagra Marilyn? Na razie nie wiadomo. Pod uwagę brane są trzy aktorki – Michelle Williams, Gemma Arterton oraz Ashley Judd. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie